CZY MASZ UKOŃCZONE 18 LAT?
ARE YOU OVER THE AGE OF 18?
XIX-wieczny styl piwny, który Polacy doprowadzili do perfekcji. Piwo długo leżakowane o czekoladowo-kawowych aromatach. Idealne na chłodne wieczory.
Intensywny, słodowy aromat ekstraktywnej bazy Baltic Porter uwypukliliśmy dodatkiem karmelizowanego cukru w postaci palonego karmelu oraz niejodowanej soli kamiennej. Stworzyliśmy w ten sposób niebywale pyszne i aromatyczne połączenie, które w deserową całość spaja aksamitna tekstura uzyskana dzięki nasycaniu azotem!
Do ekstraktywnej podstawy Baltic Porter dodaliśmy niezwykle aromatyczne laski madagaskarskiej wanilii, prażone orzechy laskowe oraz ziarna kawy z wrocławskiej palarni Czarny Deszcz. Stworzyliśmy w ten sposób niebywale pyszne połączenie, które w deserową całość spaja aksamitna tekstura uzyskana dzięki nasycaniu azotem!
Do długo wyleżakowanego, ciemnego piwa dolnej fermentacji, o mocnej podbudowie słodowej i z łagodnymi nutami ciemnych słodów, dodaliśmy bardzo aromatycznych dodatków: prażonego kokosa i tostowanego drewna Palo Santo – niebywale pyszne i intensywnie kokosowe połączenie!
Imperial Stout to nasza urodzinowa tradycja – w tym roku wykorzystaliśmy dodatek masła orzechowego i leżakowaliśmy go w beczkach po bourbonie Four Roses, które nadały aromatów wanilii, kokosa i oczywiście – amerykańskiej whisky! Nasycenie azotem wygładziło dodatkowo jego strukture i doskonale połączyło z aromatami słodowymi, tworząc niesamowicie pyszny, deserowy efekt!
Poznajcie słodką aranżację najsilniejszego i najgęstszego piwa w naszej ofercie – czarnego i nieprzejrzystego Imperial Pastry Stout! Aby wzbogacić jego aromat oraz nadać (i tak już ekstraktywnej bazie) jeszcze więcej słodyczy w procesie produkcyjnym dodaliśmy do piwa ziarna kakao, białą czekoladę oraz ciasteczka maślane! Będzie więc słodko, kremowo i deserowo.
Helles Lagerbier to klasyczne piwo dolnej fermentacji o wybitnie sesyjnym charakterem oraz aromacie bogatym w nuty białego chleba i świeżo ściętej trawy przełamane odrobiną skórki cytrynowej. Wszystkie z osobna wyczuwalne, ale i idealnie ze sobą współgrające – spróbujcie i dajcie się tej jesieni porwać magii piw w stylu lager!
Klasyczne piwo pite na każdym niemieckim Volkfest, od słynnego na całym świecie Oktoberfest po setki małych wiosennych, letnich i jesiennych festiwali miejskich na południu Niemiec. Warzone w prawdziwie tradycyjnym stylu, ze 100 % wykorzystaniem niemieckich surowców i naszej lokalnej wrocławskiej wody.
Nasz WRCLW Pils to klasyczny przedstawiciel piw dolnej fermentacji. Z okazji zbliżającego się sezonu letniego postanowiliśmy wzbogacić go o nuty cytrusowe, poprzez dodanie amerykańskiego chmielu Citra. Użyliśmy go wraz z niemiecką odmianą Mandarina Bavaria. Zastosowanie metody chmielenia na zimno, pozwoliło wydobyć intensywne nuty cytrusów i białego wino albarino. w efekcie powstało wytrawne, dobrze zrównoważone, wysoce pijalne piwo o świeżym aromacie i umiarkowanej goryczy – idealne na lato!
Do długo leżakowanego ciemnego piwa dolnej fermentacji, o mocnej podbudowie słodowej z łagodnymi nutami ciemnych słodów, dodaliśmy bardzo aromatycznych dodatków: kakao, laski wanilii i fasolę tonkę. W deserową całość spaja je kremowa tekstura NITRO, tworząca wybitnie degustacyjne i pyszne połączenie piwne!
Do długo leżakowanego ciemnego piwa dolnej fermentacji o mocnej podbudowie słodowej z łagodnymi nutami ciemnych słodów dodaliśmy bardzo aromatyczne laski wanilii. Całość spaja kremowa tekstura NITRO – wybitnie deserowe, degustacyjne i pyszne połączenie!
Niesamowicie ekstraktywne i zdecydowanie najmocniejsze piwo w naszej ofercie charakteryzujące się czarną, nieprzejrzystą barwą oraz intensywnym aromatem czekolady, kawy i karmelu! Długi okres leżakowania w dębowych beczkach po Bourbonie Four Roses uzupełnił jego profil o nuty ciemnych suszonych owoców, pumpernikla, wanilii, kokosa oraz przede wszystkim – amerykańskiej whiskey!
Uwarzone, aby odtworzyć w piwie smak światowego skarbu śniadaniowego – tostów francuskich. Odtworzyliśmy aromat wszystkich tradycyjnie wykorzystywanych w recepturze składników, dodając do piwa cukier mleczny (laktozę), syrop klonowy, wanilię i odrobinę cynamonu. Na koniec nasyciliśmy go azotem, aby zwiększyć odczucie deserowości i zwieńczyć piwo drobnopęcherzykową pianą.
Weizenbock to ciemniejsza wersja koźlaka pszenicznego o głębokiej, bursztynowej barwie, którą zawdzięcza użyciu w procesie produkcyjnym ciemnych słodów: karmelowego i czekoladowego. Dodatek przecieru z nektarynek wzbogacił natomiast jego profil aromatyczny, nadał kwaśności i rzeskości!
Oatmeal Stout to piwo górnej fermentacji, do którego warzenia używamy między innymi słodów ciemnych i czekoladowych wraz ze słodem i płatkami owsianymi. Efektem jest kruczoczarne piwo o aksamitnej teksturze, niskim nasyceniu, bogate w aromaty kawy, wafli czekoladowych, skarmelizowanej skórki chlebowej oraz orzechów. Klasyka w nowej aranżacji.
Piwo ciemne, dolnej fermentacji, wyjątkowo długo fermentowane i leżakowane – bo właśnie takie portery bałtyckie są najlepsze. Z solidną podbudową słodową, delikatnym aromatem ciemnych słodów – podobnym do wafli w czekoladzie.
Niebywałe połączenie ciemnego piwa z cascarą i kawą prosto ze stolicy Dolnego Śląska. Stworzone dzięki doświadczenia piwowarów Browaru Stu Mostów oraz specjalistów kawowych ETNO CAFE.
To nieco ciemniejszy i mocniejszy przedstawiciel klasycznego piwa górnej fermentacji gdzie ponad połowę zasypu stanowi słód żytni. Tego typu słód co prawda utrudnia proces filtracji, ale nadaje przyjemne uczucie zwiększonej lepkości, wzmagające doznania smakowe, a jest tu ich całkiem sporo. Słody karmelowe i monachijskie nadają wyraźną pełnie, wzmaganą przez nuty bananowe i goździkowe produkowane w czasie fermentacji przez specjalne dobrane szczepy drożdży
To klasyczny przedstawiciel niemieckiego Pilsnera (Pilsa), piwa dolnej fermentacji. Jasna barwa i lekko zbożowy aromat, wynikają z zastosowania w zasypie niemal samego słodu pilzneńskiego. Pozwala to w pełni cieszyć się duszą tego piwa, którą stanowią szlachetne niemieckie odmiany chmieli, przede wszystkim tych aromatycznych, charakteryzujących się bardzo przyjemnym, ziołowo-korzennym zapachem. Piwo na każdą okazję, z wyraźną, acz niemęczącą goryczką.
Nasz Dunkelweizen specjalnie uwarzony na 6. Festiwal Dobrego Piwa we Wrocławiu charakteryzuje się brązową zmętnioną barwą, po przelaniu do kufla oko cieszy wysoka beżowa piana. W zapachu dominują nuty bananowe, lekko ustępujące na finiszu aromatom goździkowym.
Tego typu piwem najlepiej delektować się ze szkła kumulującego aromaty, takiego jak sniffter lub sensoric. Koniecznie należy je pić w nieco podwyższonej temperaturze, tak aby poczuć całą paletę smaków i aromatów.
Hefeweizen, tradycyjny bawarski styl, drożdżowego jasnego piwa pszenicznego górnej fermentacji. Dzięki specjalnie wybranym szczepom drożdży wypełniony aromatami kojarzącymi się z dojrzałymi bananami i gożdzikami. Dzięki lekkiej kwaskowatości jest niezwykle lekki i orzeźwiający. Najlepiej smakuje świeży.
Przymiotnik „Imperialny” odnosi się do nadzwyczajnego ekstraktu i mocy piwa – co prawda zakres jest dość szeroki, ale to właśnie te wysoce ekstraktywne, ekstremalne wersje tego stylu przyprawiają o szybsze bicie serca każdego miłośnika piwa.
Zapomniana receptura powraca, dzięki zaangażowaniu historyków, piwowarów i browarników z całego świata. Jest to projekt odtworzenia piwa które zniknęło z dolnośląskich karczm na ponad 2 stulecia.
Kolejny (po WRCLW Rye RIS) mocarny styl w naszej ofercie. Tym razem to Barley Wine – mocne piwo górnej fermentacji, o wyjątkowym charakterze słodowym. Jak zwykle, w naszym wydaniu – nietuzinkowy, bo z dodatkiem melasy trzcinowej. Jest to też najekstraktywniejsze piwo jakie do tej pory uwarzyliśmy – niesamowicie esencjonalne i wybitnie degustacyjne.
Najmocniejsze i najgęstsze piwo Browaru Stu Mostów. Czarne, nieprzejrzyste, warzone z największą ilością ciemnych i palonych słodów.
Słodkość Russian Imperial Stoutu dobrze jest czasem złamać czymś kwaśnym. Dodatek malin powoduje zwiększenie pijalności, ale także nadaje wspaniały aromat, który świetnie łączy się z nutami czekoladowo-kawowym.
Pełna, mocniejsza wersja piwa pszenicznego. Intensywne aromaty słodowe – chleba, melanoidyn, delikatnej czekolady, łączą się z przyprawowo owocowymi nutami drożdżowymi. Słodkość przełamaliśmy kwaśnością tłoczonego soku z malin. Klasyka koźlaka pszenicznego w nowej, owocowej aranżacji.
Prawdziwie odświeżającym dodatkiem są suszone hiszpańskie pomarańcze, dodawane tuż przed rozlewem, ekstrahowane przy użyciu HopGuna. Ten cytrusowy aromat i posmak jest nieoczekiwany w Russian Imperial Stoucie, ale jakże pasuje! Ten pomarańczowy akcent spina w całość to ciemne, deserowe piwo.
Ten bursztynowy lager, bogaty w nuty karmelowe, tostowe, suszonych owoców, wzbogacony został polskim 100% sokiem tłoczonym z wiśni.
Świąteczna edycja pszenicznego piwa Schops w wersji Rum B. A z dodatkiem uwędzonych uprzednio w dymie ze zrębków bukowo-cedrowych suszonych śliwek, które uzupełniły charakterystyczny dla klasycznej wersji aromat gałki muszkatołowej, miodu i ciepłego chleba nutami dymu ogniskowego oraz ciemnych suszonych owoców!
Leżakowanie w dębowych beczkach po porto oraz bourbonie nadaje mu szlachetnych nut waniliowych, kokosowych, suszonych ciemnych owoców i rzecz jasna: porto i amerykańskiej whiskey.
Most pomiędzy światem piwa, wina oraz rumu! Barley Wine należy do najmocniejszych rodzajów piwa, znany jest z bogactwa aromatów słodowych – karmelowych, biszkoptowych i miodowych.
Pszeniczny symbol Wrocławia, historyczny styl piwa, o charakterystycznym słodkawym smaku, skontrowanym kwaskowatym finiszem pochodzącym od brzeczki zakwaszanej bakteriami kwasu mlekowego. Dodatkowo wyleżakowany w beczkach po porto.
Pszeniczny symbol Wrocławia, historyczny styl piwa, o charakterystycznym słodkawym smaku, skontrowanym kwaskowatym finiszem pochodzącym od brzeczki zakwaszanej bakteriami kwasu mlekowego.
Most pomiędzy światem piwa, wina oraz bourbonu. Barley Wine należy do najmocniejszych rodzajów piwa, znany jest z bogactwa aromatów słodowych – karmelowych, biszkoptowych i miodowych.
Piwo ciemne, dolnej fermentacji, wyjątkowo długo fermentowane i leżakowane – bo właśnie takie portery bałtyckie są najlepsze. Z solidną podbudową słodową, delikatnym aromatem ciemnych słodów – podobny do wafli w czekoladzie.
Barley Wine należy do najmocniejszych rodzajów piwa, znany jest z bogactwa aromatów słodowych – karmelowych, biszkoptowych i miodowych. Z czasem zyskuje nut rodzynek i suszonych fig. Leżakowanie w dębowych beczkach po rumie z Belize wzbogaca bukiet o zapachy wanilii, kokosa, cynamonu i rzecz jasna – rumu.
Uzyskanie tak wysokiego ekstraktu jest nie lada wyzwaniem w każdym browarze. Przy takiej gęstości brzeczki nastawnej (30% ekstraktu!) bardzo spada wydajność procesu. Sprzęt i umiejętności piwowara są wystawione na najcięższą próbę.