Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Piwo rzemieślnicze

Misją Browaru Stu Mostów jest oferowanie tego, co sami chcielibyśmy otrzymać – najlepszego rzemieślniczego piwa, które ma ambicję stać się polskim numerem jeden.

Czy w zalewie piw produkowanych na przemysłową skalę przez wielkie koncerny jest miejsce na wyspę autentycznego piwowarstwa, opartego na dobrych rzemieślniczych tradycjach? Jesteśmy głęboko przekonani, że tak. Podobnie jak liczni w kraju i na świecie pasjonaci dobrego piwa!

Piwo rzemieślnicze warzone jest według autorskich receptur w oparciu o naturalne procesy, bez przyśpieszania i bez pozbawiania go najważniejszych właściwości. Tylko najwyższy kunszt piwowarski i użycie naturalnych składników są gwarancją uzyskania smaku i aromatu prawdziwego, rzemieślniczego piwa.

Produkcja rzemieślnicza jest kosztowniejsza od przemysłowej. Koncerny skracają czas wyprodukowania piwa do 14 dni. Browary rzemieślnicze, w zależności od rodzaju piwa, przygotowują je od jednego do kilkunastu miesięcy.

Piwo rzemieślnicze wymaga pracy, czasu, doglądania – jest jak opieka nad małym dzieckiem. Warzenie piwa rzemieślniczego to bardzo wymagający proces, którego efektem jest smak jedyny w swoim rodzaju. A także najwyższa jakość, za którą ów smak podąża.

W Browarze Stu Mostów powstają autorskie receptury, nad którymi pracują Michał Żankowski oraz Beinat Gutierrez – Główni Piwowarzy oraz Piwowar Filip Dąbrowski. Michał i Filip są absolwentami Wydziału Nauk o Żywności UPWr, natomiast Beinat przyjechał do Polski z hiszpańskiego browaru Naparbier. Nasz browar to idealne miejsce dla podobnych im pasjonatom piwa, którzy chcieliby pracować w kreatywnym zespole i atrakcyjnym miejscu.

Browar Stu Mostów jest realizacją marzenia o nowej jakości, która w Polsce wciąż się rozwija. Naszym celem jest urzeczywistnienie polskiego snu o silnej rodzimej marce, zdolnej z sukcesem konkurować z markami o ugruntowanej pozycji na rynku. Browar Stu Mostów odważył się zaistnieć, by warzyć najlepsze piwo.

Wierzymy w Browar Stu Mostów. A ponieważ wiara czyni cuda, chcemy poprzez warzenie piwa dawać ludziom radość, czyli czynić małe cuda na co dzień. We Wrocławiu, w Polsce i na świecie.