Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Rewolucja

Wrocław weźmie udział w wielkiej światowej rewolucji.

Będziemy kontynuować tradycje. Stąd klasyczna technologia, naturalny proces warzenia, odbudowa bogatej we Wrocławiu kultury picia piwa. Ale jest coś jeszcze, co kształtuje nas równie mocno. To chęć wyzwolenia z wielu ograniczeń, jakie narzuca nam globalizacja i przemysł, ze spożywczym czy piwowarskim na czele.

Naszym zdaniem tu nie chodzi o pasteryzacje, modę na IPA, Imperial Stout czy nazwisko na etykiecie. Zmieniają się oczekiwania, ludzie są coraz bardziej świadomi, chcą autentyzmu, radości z prostoty, prawdziwych ludzi po drugiej stronie. Stąd chęć zwolnienia, zainteresowanie jakością żywności i stąd renesans piwa produkowanego z taką filozofią.

Poczuliśmy to Stanach. W ciągu 40 lat powstało tam 2800 a co najmniej 1500 jest dziś w budowie. Są Stany, w których jeden browar przypada już na 25 tysięcy mieszkańców. Zmienia się styl życia milionów ludzi. I ta siła idzie do Europy.

Piwowarzy łączą siły. Warzą tak byśmy mogli poczuć smak piwa. Zmieniają nasz świat. Dziś patrzą na Wrocław i są podekscytowani. Zazdroszczą nam. Mówią, że to jak zakochać się po raz pierwszy. Wiecie, dlaczego nam zazdroszczą? Bo w samej Bawarii jest 630 browarów. A my powiedzieliśmy im, że Wrocław ma 630 tysięcy mieszkańców! Dlatego zazdroszczą emocji, które przed nami.

My dzielimy się tymi emocjami. Jesteśmy otwarci na świat i na doświadczenia innych. Znamy ich, świat jest dla nas mały. Wspieramy się, kibicują nam ludzie w 8-9 krajach. Nie będziemy ich liczyć, zaczniemy ich niebawem ściągać do Wrocławia.

Od dwóch lat poznajemy wspaniałych ludzi. Branża piw rzemieślniczych to jedna wielka rodzina, gdzie współpracujemy i budujemy mosty pomagając sobie nawzajem. Komunikacja w tym środowisku jest czymś wyjątkowym. Dostaliśmy wsparcie, i w Polsce i wszędzie gdzie szukaliśmy partnerów. Największe w Bawarii, stąd znakomita technologia trafia dziś już na wszystkie kontynenty. To jest naprawdę coś fantastycznego.

Jesteśmy członkiem Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej i pierwszym polskim członkiem The Brewers Association. Połączymy wrocławskie tradycje z tym, co daje światowa piwna rewolucja. Chcemy zacząć pisać kolejny rozdział w historii jakości piwa produkowanego we Wrocławiu. Wiemy, że będziemy warzyć piwo dla ludzi, którzy interesują się jakością żywności, szukają nowych kuchni i smaków.

W filmach poniżej znajdziecie relacje ludzi, którzy czują jak rewolucyjnie zmienia się świat wokół nas.

rf_pl