CZY MASZ UKOŃCZONE 18 LAT?
ARE YOU OVER THE AGE OF 18?
Piwna innowacja – piwo, które przekracza granice tradycyjnego rzemiosła dzięki odważnemu połączeniu zaawansowanych technologii. Przedstawiamy piwo, w którym po raz pierwszy zastosowaliśmy rewolucyjną technologię Oatmeal Overnight. To unikatowe podejście do tworzenia naturalnego mleczka owsianego, za pomocą płatków owsianych, wody i czasu, otwiera nowy rozdział w procesie warzenia.
Przedstawiamy rewolucję w świecie piwnych smaków – nasze najnowsze dzieło, wynik niezwykłej współpracy z cenionym holenderskim browarem Folkingebrew. To piwo to hołd dla wszystkich miłośników pralin z malinowym sercem, które stało się inspiracją do stworzenia trunku, jakiego jeszcze nie było.
New England IPA – to piwo, które jest mocno zamglone i puszyste w odczuciu dzięki dużemu udziałowi płatków owsianych w zasypie i słodu pszenicznego. Nasza NEIPA jest również soczysta i z orzeźwiającym charakterem, dzięki niezbyt wysokiemu ekstraktowi i perfekcyjnie zbilansowanej kompozycji nowofalowych chmieli.
Deserowy słodziaczek, bo tak właśnie można opisać to piwo — to prawdziwa uczta dla podniebienia, pełna wyjątkowych smaków i aromatów, które zabiorą Cię do słodkiego, smakowego raju.
Jasna, klarowna i chmielowa IPKA prosto z Zachodniego Wybrzeża! To piwo, które zachwyci Twoje podniebienie dzięki swojej wyjątkowej charakterystyce, stworzone wspólnie z Browarem Mumbo Jumbo.
Zanurz się w ekscytujący świat naszej kolejnej nowości – Pszeniczne Podejście do Chmielowej Neipy, stworzone wspólnie z Pomona Island Brew. To piwo przedefiniuje Twoje oczekiwania wobec New England IPA.
Odkryj niezwykły smak Podwójnej IPA – naszej aromatycznej nowości, stworzone wspólnie z Moonlark! To piwo, które łączy w sobie pełnię smaku i soczystość.
Z naszymi sąsiadami ze Szkaradowa znamy się i lubimy od dawna. Mowa oczywiście o Browarze Nepomucen, który organizuje swój znany festiwal Open Craft i jest on świetną okazją do uwarzenia wspólnego piwa.
Festiwal Beer Geek Madness 2023 zaowocował potrójną współpracą pomiędzy browarami: Browarem Stu Mostów, 18th Street z Hammond w regionie Midwest Stanów Zjednoczonych, a także Seven Island z Grecji. W efekcie powstał Modern Silly Sour!
Kolejna współpraca z wyjątkowym browarem ze Stanów Zjednoczonych – 3 Sons Brewing. Kompleksowy Imperialny Sout z bardzo złożoną warstwą słodowości. W procesie produkcji piwa zastosowano czystą fermentację przy użyciu domowego szczepu drożdży, co pozwoliło na uwypuklenie bogatej słodowej charakterystyki oraz dodatków. Jednym z głównych elementów jest ogromna ilość płatków kokosowych, które zostały dodane, aby wzbogacić smak i aromat.
Ekipa z Cloudwater odwiedziła nas byśmy wspólnie mogli uwarzyć dla Was coś wyjątkowego. Efektem współpracy jest najlepiej chmielony Pale Ale jaki do tej pory zrobiliśmy. Chmielony na zimno na dwóch etapach – najpierw podczas fermentacji oraz podczas leżakowania piwa. Tym razem postawiliśmy na mocno tropikalną kombinację odmian Mosaic, Eclipse oraz Bru-1, która sprawiła, że całość jest niesamowicie soczkowa i pijalna.
Już drugi raz mamy zaszczyt gościć u siebie browar Verdant z Wielkiej Brytanii. Tym razem postawiliśmy na dawkę mocniejszego piwa, czyli niezwykle soczystą DIPĘ o ekstrakcie 18 Plato. Zasyp tworzą płatki owsiane i słód pszeniczny. Całość intensywnie chmieliliśmy w whirlpoolu oraz na zimno. Za aromat tego piwa odpowiadają chmiele takie jak: Mosaic, HBC 586 oraz Galaxy.
Potężna Sour IPA uwarzona razem z królami tego stylu ze Stanów Zjednoczonych, czyli z browarem Hudson Valley. Zakwaszana w kotle brzeczka przechodzi specjalną procedurę, aby w gotowym piwo pozostało jak najwięcej aromatów fermentacji mlekowej. Dorzuciliśmy także przeciery w postaci borówki oraz malin. Całość smakuje niczym kwaśno – chmielowo – owocowa bomba.
To już druga kolaboracja z browarem PINTA na ziemi wrocławskiej. Piwo było fermentowane za pomocą skandynawskich drożdży Hornindal, które są niezwykle ciekawe ze względu na szybkość fermentacji i wysoką temperaturę, przy której to się dzieje. Dzięki temu profil aromatyczny jest niepowtarzalny i pełen owocowych estrów. My poszliśmy o krok dalej i zastosowaliśmy metodę kettle sour do zakwaszenia brzeczki, a po fermentacji dodaliśmy niezwykle aromatyczne calamansi, płatki kokosowe i wanilię. Całość tworzy przepyszny cytrusowy deser.
Uwarzona w kolaboracji z niemieckim browarem Frau Gruber. Ta niezwykła NEIPA jest fermentowana przy użyciu innowacyjnej mieszanki drożdży, która wzbogaca owocowe aromaty chmielu dzięki mechanizmowi biotransformacji tioli. Głównymi aromatami, które powstają w wyniku tego procesu, są gujawa, mango i cytrusy. Podobnie jak w przypadku typowej NEIPY, piwo to charakteryzuje się mętnością, przypominającą świeżo wyciśnięty sok pomarańczowy. Jest ono również mocno chmielowe!
Przedstawiamy nowy wymiar chmielowego charakteru piwa. Jest to DIPA bogata w aromaty tioli. Są to naturalne zawarte zarówno w słodzie jak i w chmielu związki, które ulegają biotransformacji podczas fermentacji do związków o bardzo przyjemnym aromacie.
W tym przypadku wyjątkowość piwa nadaje zastosowanie specjalnego szczepu drożdży, który uwalnia aromaty z chmielu. Użyliśmy także genialnej mieszanki odmian: Simcoe, Ekuanot oraz Belma
Piwo powstałe w kolaboracji z Browarem Hopito. Jest to pomarańczowa Hazy IPA z dodatkiem płatków owsianych oraz słodu ciasteczkowego. Poprzez mieszankę chmieli HBC 630 w formie Cryo oraz Peletu t 90 Straty i Galaxy osiągnęliśmy owocowy aromat. W efekcie uzyskaliśmy genialną pijalność dzięki niskiej goryczce i dużej kontrze owocowej.
AT+60 to piwo powstałe we współpracy z Browarem Birbant. Postanowiliśmy ideę receptury przelać na nową warzelnię. W efekcie piwowarzy użyli genialnej selekcji chmieli, która zapewnia świetny balans pomiędzy zielonymi owocami, a owocami pestkowymi i tropikalnymi. Fermentacja była przeprowadzona aromatycznym szczepem drożdży Hydra, który przynosi dużo aromatów mango. Spodziewajcie się dużej dawki chmielu, bo aż 30g/l.
Modern Silly Sour jest efektem współpracy ze szkockim Vault City. Odjechany kwas z truskawką, yuzu oraz wodą kokosową, której piwowarzy użyli po raz pierwszy! Gęsty, owocowy, wyrazisty sour przełamany lekkim cytrusem. Brzmi jak świetny, orzeźwiający drink do dobrym modern drink barze!
Piwo powstałe w kolaboracji we współpracy z ukraińskim browarem Underwood. Swoją premierę ma 24.08 w dzień niepodległości Ukrainy dla podkreślenia braterstwa z tym narodem. Jest to soczysta, zamglona ipka, która jest oparta o wybuchową mieszankę chmieli: Strata, Eclipse, HBC 586.
ART+57 jest efektem współpracy z jednym z najlepszych browarów w Polsce – browarem Maltgarden. Piwo idealnie nadające się na upalne dni, które ochłodzi podniebienie każdego fana wysokiej kwasowości. Dla kontry użyto soli, aby owoce miały większą pełnię i aby ich smak był bardziej podkręcony. Dodatek laktozy nadaje piwu słodyczy i świetnie idzie w parze z kwaśnymi owocami. Takiej letniej lemoniady z dodatkiem grejpfruta, mandarynki, pomarańczy, yuzu i calamansi jeszcze nie piliście!
Art+ 56 to wytrawna, bardzo klarowna i gorzka West Coast IPA – efekt naszej kooperacji z browarem Gamma z Dani. Aromaty chmielowe idą tu w kierunku dank (konopie), sosny ale również owoców tropikalnych oraz nafty (podobne do aromatów białego wina Sauvignon Blanc). Wyczuwalne są również nutki cytrusowe oraz kwiatowe. Połączenie nowych odmian chmielu wraz z oldscholowym chinookiem stanowi bardzo udaną kombinację.
Podwójna ilość owoców to podwójne uderzenie smaku. Art+ 55 to podwójny Berliner uwarzony wspólnie ze szwedzkim browarem Brewski. Będzie kwaskowo i mega aromatycznie. Dodatki jagód, marakui oraz grejpfrutów to idealna mieszanka smaków, która zagwarantuje, że rozpoczynający się sezon letni będzie podwójnie udany.
Jako, że wszyscy jesteśmy spragnieni dobrego, jasnego, chmielowego piwa, razem z przyjaciółmi z browaru Track z Manchesteru uwarzyliśmy coś specjalnego. Świeże i solidnie chmielowe sesyjne Pale Ale. Kombinacja Citry oraz Straty dała bardzo orzeźwiające rezultaty. Będzie mocno owocowo z bardzo wyczuwalnymi nutkami truskawki, marakui oraz grejpfruta.
Nasza druga kooperacja z legendarnym browarem Finback ze Nowego Jorku. Tym razem uwarzyliśmy bardzo soczystą i wyśmienicie pijalną IPĘ na bardzo (czyt. BARDZO) nahajpowanym chmielu Riwaka. To złote dziecko nowozelandzkiej sceny chmielowej jest dostępne w bardzo małych ilościach i tylko wyłącznie dla wyselekcjonowanych browarów.
Art +52 New England DIPA to efekt współpracy z kijowskim browarem Varvar. Rasowe chmiele (Motueka i Pacifica od nowozelandzkiej farmy Freestyle Hops) oraz Mosaic wrzuciliśmy do whirpoola i wykorzystaliśmy podczas chmielenia na zimno). Wyjątkowe drożdże (aromaty mango i cytrusów) zawdzięczamy Kanadyjczykom z Escarpment. Ciekawostką w składzie jest gryka, rzadko spotykany dodatek, przemycony do stylu przez naszych przyjaciół z Ukrainy.
Aż 400 kg puree z moreli dodaliśmy do Arta 51, uwarzonego wspólnie z hiszpańsko-wenezuelskim browarem Peninsula. Pyszna New England IPA trafi do Was już w najbliższy piątek. Kto czeka, kciuk w górę.
Kolaboracja z rumuńskim browarem Bereta. Piwo warzone ze słodem jęczmiennym i puszystymi płatkami owsianymi, chmielone na zimno, chmielone w kotle i w tanku, a do tego poddane działaniu naszego autorskiego protokołu secret sauce.
Efekt współpracy z estońskim browarem Puhaste. Piwo uwarzyliśmy z mieszanką europejskich słodów i laktozą, a kondycjonowaliśmy na świeżo palonych ziarnach kawy i Dulce de leche, czyli – bardziej swojsko – deserowym kajmaku.
Uwarzony wspólnie z Łotyszami z rewelacyjnie ocenianego przez serwis Untappd browaru Arpus. Czarny, gęsty, słodki – i pyszny jak najlepszy deser.
Włoski pilzner od Browaru Stu Mostów, uwarzony we współpracy z zaprzyjaźnionym rzymskim browarem Rebels. Słód bazowy plus włoski chmiel Futura… i jeszcze więcej chmielu Futura, dodanego podczas chmielenia na zimno. Kto ceni w piwie ziołowy, korzenny charakter, nie będzie zawiedziony.
Duże ilości Straty połączonej z odmianami Citra i Belma na mętnej, zbożowej bazie składającej się z jęczmienia, pszenicy i płatków owsianych. Fermentacja z udziałem naszego nowego protokołu Secret Sauce pozwoliła dodatkowo uzyskać wyższy stopień biotransformacji i wycisnąć z chmielu jeszcze więcej soczystości. Poza skutecznym orzeźwieniem szukajcie w niej również dużej ilości tropików przełamanych aromatem gumy balonowej.
Słodko-słone, delikatnie kwaskowate i niesamowicie pyszne połączenie piwa i owoców! Do naszego najnowszego piwa z serii ART+ w stylu Gose dodaliśmy ogromne ilości puree z bananów oraz truskawek, które poskutkowały pełnym, dobrze zbalansowanym smakiem i intensywnie owocowym aromatem. Idealne piwo na ciepłe i słoneczne dni!
Miękkie, soczyste i niesamowicie smaczne Double IPA wypełnione sorbetem truskawkowym, cytryną meyer, pomarańczowymi gumijagodami i nutami ziołowymi. Warzone we współpracy z jednymi z naszych ulubionych ludzi w branży – zespołem Finback Brewery z Queens w Nowym Jorku, oraz z dodatkiem jednych z naszych ulubionych chmieli w piwnej grze, dostarczonych przez Crosby hops.
Przedstawiamy kolejne już piwo z serii ART uwarzone w kooperacji z browarem Funky Fluid! Poza ekstraktywną podstawą i intensywnym aromatem migdałów oraz czekolady charakteryzuje je wybitna gładkość uzyskana dzięki gazowaniu azotem. To właśnie ten zabieg zapewnił również piwu długotrwałą, drobnopęcherzykową pianę, która zwieńczyła jego deserowy charakter.
Bazę tego piwa stanowi słód jęczmienny i płatki owsiane, z których to połączenia udało nam się uzyskać ekstrakt na poziomie 18⁰Plato zapewniający odpowiednią gładkość. Dzięki wyższemu niż zazwyczaj ekstraktowi zapewniliśmy też piwu odpowiednią podbudowę pod bardziej intensywne chmielenie, uwydatniając tym samym jego soczystość.
Triple IPA uwarzona wspólnie z Browarem Gross w bardzo nowoczesnej odsłonie New England. Intensywnie aromatyczna, odważna i porządnie nachmielona. Bazę słodową stworzyliśmy z wykorzystaniem mieszanki słodów Pilsner i Pale Ale, do których dodaliśmy płatki owsiane i odrobinę dekstrozy. Rezultatem jest 10%, ale jednocześnie wysoce pijalna IPA w wersji Triple.
W najnowszej DIPA uwarzonej we współpracy z ekipą browaru Nepomucen postawiliśmy na możliwie jak najprostszy zasyp i chmielenie odmianami Citra, Galaxy oraz Columbus. Główną rolę odgrywają w nim jednak drożdże kveik pochodzące z norweskiego miasta Stranda i zachwycające swoim intensywnie owocowym aromatem. Weźcie pierwszy łyk i dajcie się mu porwać!
W najnowszym piwie marki ART odtworzyliśmy smak Cherry Coke, tworząc bazę ze słodu jęczmiennego oraz płatków pszennych i owsianych wzbogaconą mlecznym cukrem – laktozą, którą następnie zakwasiliśmy i wzbogaciliśmy odpowiednią ilością wiśni oraz syropu o smaku coli. Wszystko po to, aby od pierwszego łyka przenieść Wasze kubki smakowe w kolorowe lata 90!
We współpracy z SOMA Beer przygotowaliśmy dla Was mętną i soczystą DDH DIPA podwójnie nachmieloną na zimno z wykorzystaniem starych, dobrych klasyków: Galaxy i Citry oraz zupełnie nowej w naszym browarze odmiany – Strata. Szykujcie swoje kubki smakowe na moc wrażeń i poznajcie jej wyjątkowy aromat zamknięty w 38 już piwie marki ART!
Poznajcie Double IPA z dodatkiem płatków owsianych i pszenicznych – piwo wyraziste i pełne – z mniej intensywną goryczką ale dużym nastawieniem na intensywny aromat chmielowy. W procesie produkcyjnym użyliśmy odmian Sabro, Galaxy oraz El Dorado, których połączenie odwdzięczyło się aromatem bogatym w nuty owoców tropikalnych, kokosa i wanilii. Zapraszamy na pierwszy łyk!
36. piwo z serii ART powstało w ramach projektu „Beer with friends” zapoczątkowanego przez naszych przyjaciół z Basqueland. Aby odtworzyć smak deseru „pastry” w naszym piwie kooperacyjnym użyliśmy dwóch rodzajów owoców tropikalnych: ananasa i smoczego owocu, które wzbogaciły profil aromatyczny piwa. Idealne piwo na lato!
Piwny „owoc” naszej najpiękniejszej, międzynarodowej kooperacji piwnej, uwarzony w ramach projektu ALL TOGETHER BEER! Wytrawna i aromatyczna West Coast IPA nachmielona na zimno amerykańskimi klasykami: Simcoe, Cascade i Mosaic, które poskutkowały kompleksowym aromatem wypełnionym nutami cytrusów i owoców tropikalnych.
Smak koktajlu odtworzony w piwie? Udowodniliśmy, że to możliwe i w kooperacji z Galway Bay Brewery uwarzyliśmy TIKI Sour IPA z dodatkiem Calamansi i różowej gujawy! To piwna kwintesencja lata, która przeniesie Wasze kubki smakowe na tropikalne wakacje – zapraszamy na pierwszy łyk!
To uwarzony wspólnie z Amundsen Brewery imperialny Stout wypełniony aromatami sernika i wanilii. Jego deserowy charakter dopełniła aksamitna gładkość uzyskana dzięki gazowaniu azotem. To piwna kwintesencja smaku, tekstury i aromatu domowego sernika oblanego czekoladą!
To uwarzony wspólnie z Amundsen Brewery imperialny Stout wypełniony aromatami lodów śmietankowych, kakao i banana. Jego deserowy charakter dopełniła aksamitna gładkość uzyskana dzięki gazowaniu azotem. To piwna kwintesencja smaku, tekstury i aromatu deseru „Banana Split”!
Smak deseru odtworzony w piwie? Po raz kolejny udowodniliśmy, że to możliwe i w kooperacji z Browarem Ziemia Obiecana uwarzyliśmy Imperial Pastry Sour Ale z dodatkiem mango, liczi, wanilii oraz kokosa! Użyte w procesie produkcyjnym owoce tropikalne nadały kwaśności oraz wzbogaciły profil aromatyczny piwa. Do tego laktoza, kokos i wanilia – tego trzeba spróbować!
To pierwsze klasyczne piwo belgijskie w naszej ofercie, charakteryzujące się kompleksowym smakiem i bogatej w nuty karmelowe podbudowie słodowej. Idealnie współgra ona ze złożonym profilem drożdżowym wypełnionym nutami rodzynek, śliwek oraz pieprzu.
To uwarzony wspólnie z Beerbliotek Brewery imperialny Brown Ale wzbogacony aromatycznymi dodatkami w postaci orzechów laskowych i kakao. Jego deserowy charakter dopełniła aksamitna gładkość uzyskana dzięki gazowaniu azotem. To piwna kwintesencja smaku, tekstury i aromatu kremu czekoladowo-orzechowego.
Wspólnie z Browarem Basqueland uwarzyliśmy piwo z dodatkiem aż trzech rodzajów owoców tropikalnych, które nadały kwaśności oraz uwypukliły jego profil aromatyczny. Bazę słodową wzbogaciliśmy dodatkiem cukru mlecznego – laktozy, która zrównoważyła smak kwaśny i nadała słodyczy, płatki owsiane i słód pszeniczny nadały aksamitności, a dzieła dopełniły laski wanilii dodane na etapie leżakowania – tego piwa trzeba spróbować!
To zupełnie nowy styl w naszym wykonaniu, stanowiący połączenie intensywnie aromatycznej, chmielowej podstawy IPA z bakteriami kwasu mlekowego, które nadały kwaśności i maksymalnego orzeźwienia! Topaz i Azacca, których użyliśmy przy chmieleniu wpłynęły natomiast na bogaty, cytrusowo-tropikalny profil aromatyczny.
To jasne, zamglone, mineralne i nieco słodsze piwo w bardzo nowoczesnej odsłonie styli IPA. Z chmielem, który dodawany jest niemal wyłącznie metodą chmielenia na zimno – przez co są one intensywnie soczyste oraz pełne aromatów chmielowych. W wersji z odmianami chmielu Citra i Galaxy, to piwo o niezwykle intensywnych nutach cytrusowych i owoców pestkowych.
To jasne, zamglone, mineralne i nieco słodsze piwo w bardzo nowoczesnej odsłonie styli IPA. Z chmielem, który dodawany jest niemal wyłącznie metodą chmielenia na zimno – przez co są one intensywnie soczyste oraz pełne aromatów chmielowych. W wersji z odmianami chmielu Amarillo i Mosaic, to piwo o niezwykle intensywnych nutach białych i tropikalnych.
Bardzo mocne Double IPA, z dodatkiem płatków owsianych i pszenicznych, nieco pełniejsze i z chmielem wsypywanym wiadrami. Do produkcji użyliśmy odnian Citra, Mosaic oraz Chinook. To właśnie dzięki nim odnajdziecie owocowe nuty grapefruita, mango, papai i ananasa.
To piwo solidnie nachmielone, do produkcji którego wykorzystaliśmy niezwykle pięknie pachnące odmiany Citra, Mosaic i Simcoe. Piwo jest bardzo jasne, szczególnie jak na tak wysoki ekstrakt, gdyż zostały użyte wyłącznie jasne słody. Wraz z aromatem chmielowym dają o sobie znać dodatki owocowe: przecier z różowej gujawy i sok z Yuzu.
Słodko-kwaśna IPA, z dodatkiem przecieru z brzoskwiń i ananasa, leżakowana na prażonych płatkach kokosowych wraz z podpiekanymi orzechami laskowymi oraz suszoną wanilią.
Potężna DDH DIPA, zacierana z dużą ilością słodu owsianego oraz orkiszowego. Podwójnie chmielona podczas fermentacji i leżakowania piwa. Niebywale aromatyczna, bo chmiele (Columbus, Simcoe, Mosaic, oraz Galaxy) dobrał nie kto inny jak specjalista od chmielowych piw, czyli Alex Lawes, założyciel i główny piwowar browaru Whiplash z Irlandii.
Berliner Weisse – historyczny styl jasnego, kwaśnego piwa, którego renesans zawdzięczamy piwowarstwu rzemieślniczemu. Łącząc siły z hiszpańskim MALTE postanowiliśmy wzbogacić jego smak i aromat o uprawiane w tamtych rejonach kiwi i polski tłoczony sok z wiśni. Wyjątkowo kwaśne i orzeźwiające połączenie.
Przedstawiamy DDH DIPL – z jasnym, amerykańskim zasypem – kukurydzą i ryżem, podwójnie chmielony niebywałymi ilościami intensywnie aromatycznego chmielu, czysty w profilu lager.
Mega kwaśne, mocniejsze, super jasne, orzeźwiające i intensywnie egzotyczne – taki jest efekt naszej współpracy, a konkretniej to ART.+21 Pineapple and Passionfruit Sour Ale.
Kolaboracyjne piwo z browarem Dois Corvos (dwa kruki) z Lizbony! Kwaskowe, czerwone, cytrusowe, hibiskusowe farmerskie orzeźwiające piwo – rozsmakujcie się w nim, podobnie jak my.
Najmłodszy styl wśród IPA – Brut IPA, to jasne, zamglone, super wytrawne piwo, wypełniające lukę pomiędzy New England IPA (DDH IPA) oraz West Coast IPA.
Wheat Wine – wino pszeniczne. Mocne, treściwe – ale w przeciwieństwie do Barley Wine, czy RIS – jasne, o łagodniejszych nutach słodowych, a bardziej wyrazistych drożdżowych. W takim mocnym, ale ułagodzonym trunku, możliwe jest uwydatnienie bardziej stonowanych dodatków.
Wheat Wine – wino pszeniczne. Mocne, treściwe – ale w przeciwieństwie do Barley Wine, czy RIS – jasne, o łagodniejszych nutach słodowych, a bardziej wyrazistych drożdżowych.
Tym razem postawiliśmy na bardzo wytrawnego saisona, którego orzeźwiającą moc podkręciliśmy zakwaszaniem bakteriami kwasu mlekowego. A do tego wszystkiego trafił przecier z przeegzotycznej różowej gujawy.
Tradycyjne piwo z wysp ożywione dodatkiem wyśmienitych borówek słodkiej odmiany Rubel
Ciemniejsze, tęgie piwo, pochodzące ze Szkocji, gdzie fermentacja i leżakowanie odbywały się w niższych temperaturach, co uwydatniało słodowy profil. Pełne nut zbożowo-chlebowych, z delikatnie czekoladowo-palonym charakterem.
Wytrawne owocowe wytrawne DIPA od którego nie można się oderwać. Piwna owocowo-chmielowa bomba! Z piwowarami z Brewski musi być owocowo. Ale też i chmielowo!
Dyniowo-chlebowa kolaboracja tej jesieni! Ze specami od „dyniowej roboty” uwarzyliśmy Pumpkin Ale z dodatkiem czerstwego pieczywa z Conceptu Stu Mostów – mieszanki wszystkich naszych wypieków, zarówno chleba pszennego oraz żytniego, bułek i piwnych precli.
Niepohamowana moc owocowych nut mango, truskawki i malin. Dodatek 25% owoców, w naturalnej, nieprzetworzonej formie puree oraz soków tłoczonych na zimno jest imponujący.
Połączenie polskiej specjalności, czyli słodów wędzonych (ale wędzonych bardzo nietypowym drewnem – czereśni) oraz wiśni (w dużej ilości produkowanych zarówno w Polsce jak i Hiszpanii) opakowanych w pełny, klasyczny, wędzony koźlak pszeniczny dało piorunujący efekt – takie piwo powstaje tylko raz w roku.
Drugie (po ART+3) piwo z dodatkiem kawy w historii Browaru Stu Mostów. Tym razem będzie to Amber Ale z dodatkiem laktozy, prażonego ziarna kakaowca oraz oczywiście wyśmienitej kawy!
Użyliśmy najbardziej aromatycznych chmieli ze Stanów i Australii – Citra, Topaz i Galaxy, dodawanych tylko metodą „late hopping”. Połączyliśmy tu z aksamitnością płatków owianych, opakowaliśmy w lekkie piwo, zakwaszane bakteriami kwasu mlekowego. Moc orzeźwienia, jednocześnie dla Sour- i Hop- Headów!
Jest to mix niemieckiej tradycyjnej szkoły piwowarskiej, czyli historyczny styl jasnego, niezwykle lekkiego i orzeźwiającego niemieckiego piwa – Berliner Weisse, fermentowanego z udziałem bakterii kwasu mlekowego, z nowofalowymi niemieckimi chmielami – Comet i Huell Melon oraz sezonowym polskim akcentem – aromatycznymi truskawkami.
IPL to odpowiednik IPA wśród Lagerów. Przedstawiamy ten styl w czerwonej odmianie, z karmelową podbudową, z chmieleniem niemal identycznym jak w ART+1 – czyli niemieckie chmiele, takie jak Saphir i Mandarina Bavaria.
Piwo uwarzone z kolektywem Food Think Tank. Łączy w sobie charakterystyczny, zbożowo-rustykalny smak piwa orkiszowego; goryczkę i aromat niemieckich i amerykańskich odmian chmielu, oraz nietypowy aromat… marchewkowy. Marchew wraz z sokiem jabłkowym i miodem była podstawą stworzonej przez Food Think Tank esencji, dodanej do leżakującego piwa. Zaskakujące i nietypowe.
ART+5, Imperial Apricot IPA, owoc pierwszej polsko-amerykańskiej kolaboracji. Wraz z browarem z Pensylwanii – Pizza Boy Brewing, uwarzyliśmy mocne piwo górnej fermentacji. Wysoki ekstrakt, jasna barwa i ogromne uderzenie amerykańskiego chmielu, to wszystko w raczej wytrawnej wersji, infuzowanej puree morelowym wraz z chmielem Falconer’s Flight.
Piwo charakteryzuje niezwykle intrygujący aromat chmielowy, kojarzący się z owocami tropikalnymi, marakui, cytrusów wraz z aromatami kwiatowymi, uzyskanymi również w wyniku intensywnego chmielenia w tankach leżakowych.
To ciemne piwo dolnej fermentacji, do którego na 2 etapach dodaliśmy wyśmienitej kawy „Peru-Elmer Pena” od wrocławskiej palarni Czarny Deszcz.
Styl ten charakteryzuje się intensywnymi aromatami palonego zboża, z nutami świeżo palonej kawy i gorzkiej czekolady. Często w tle wyczuć można subtelny zapach słodkich suszonych owoców, lukrecji bądź melasy
To mariaż niemieckiej szkoły robienia piwa typu Weizenbock z chmieleniem bardziej wyrazistym w stylu India Pale Ale. Piwo jest ciemnopomarańczowe i bierze to co najlepsze z dwóch styli – moc i przyjemny bananowo-goździkowy aromat podwójnego pszenicznego koźlaka, oraz cytrusową owocowość IPA, za którą odpowiedzialne są nowofalowe odmiany niemieckich chmieli – Hallertau Saphir oraz Mandarina Bavaria.