Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

WRCLW

Klasyka w nowych aranżacjach

Piwa, które wybraliśmy na premierę to połączenie dwóch podejść do nowoczesnego piwowarstwa – odkrycie na nowo tradycji i podążanie za dynamiczną rewolucją piwną. Chcieliśmy również przetestować sprzęt, zobaczyć jego możliwości. Był to też test nas samych – jak poradzimy sobie w tym burzliwym czasie otwarcia browaru. Efektem naszych wysiłków firmują dwie marki – WRLCW i Salamander.

Marka WRCLW ma wzmocnić naszą tożsamość i świadomość smaku. W nazwie to tylko spółgłoski, w produkcie tylko te składniki, z których przez wieki robiono piwo. To zawsze będzie klasyka w nowych aranżacjach. Zapraszamy do degustacji i dyskusji o naszym piwie. Na zdrowie!

 

 

 

WRCLW Roggenbier

to nieco ciemniejszy i mocniejszy przedstawiciel klasycznego piwa górnej fermentacji gdzie ponad połowę zasypu stanowi słód żytni. Tego typu słód co prawda utrudnia proces filtracji, ale nadaje przyjemne uczucie zwiększonej lepkości, wzmagające doznania smakowe, a jest tu ich całkiem sporo. Słody karmelowe i monachijskie nadają wyraźną pełnie, wzmaganą przez nuty bananowe i goździkowe produkowane w czasie fermentacji przez specjalne dobrane szczepy drożdży

 

wiecej_bro

 

WRCLW Pils

to klasyczny przedstawiciel niemieckiego Pilsnera (Pilsa), piwa dolnej fermentacji. Jasna barwa i lekko zbożowy aromat, wynikają z zastosowania w zasypie niemal samego słodu pilzneńskiego. Pozwala to w pełni cieszyć się duszą tego piwa, którą stanowią szlachetne niemieckie odmiany chmieli, przede wszystkim tych aromatycznych, charakteryzujących się bardzo przyjemnym, ziołowo-korzennym zapachem. Piwo na każdą okazję, z wyraźną, acz niemęczącą goryczką.

 

wiecej_bro

 

WRCLW Dunkelweizen

Nasz Dunkelweizen specjalnie uwarzony na 6. Festiwal Dobrego Piwa we Wrocławiu charakteryzuje się brązową zmętnioną barwą, po przelaniu do kufla oko cieszy wysoka beżowa piana. W zapachu dominują nuty bananowe, lekko ustępujące na finiszu aromatom goździkowym. Doznania te wyraźnie łączą się z karmelowością i aromatem świeżo pieczonego chleba, z bardzo subtelnym dodatkiem ciemnych słodów. W smaku jest wyraźnie zbożowe, przyjemnie skontrowane łagodną i szlachetną goryczką. Końcowo można wyczuć lekką kwaskowość, wspaniale zwiększającą pijalność, przez co piwo świetnie orzeźwia.

 

wiecej_bro

 

 

WRCLW Rye RIS

Tego typu piwem najlepiej delektować się ze szkła kumulującego aromaty, takiego jak sniffter lub sensoric. Koniecznie należy je pić w nieco podwyższonej temperaturze, tak aby poczuć całą paletę smaków i aromatów. Ciekawym pomysłem jest rozpoczęcie degustacji w temperaturze 10-120C i stopniowe ogrzewanie szklanki w dłoniach tak, aby osiągnąć 16-18 stopni. W trakcie można ocenić jak aromaty się zmieniają – często mówimy o tym, że piwo się „otwiera”, czyli ukazuje coraz to inne aromaty, które dopiero w wyższej temperaturze stają się intensywniejsze.

Skład: Woda, słody: pilzneński, żytni, karmelowy 400 EBC, słód monachijski, pszeniczny czekoladowy, słód barwiący, cukier, chmiel: Magnum, Tettnanger, drożdże.

 

wiecej_bro

 

hefe_param

WRCLW Hefeweizen

Hefeweizen, tradycyjny bawarski styl, drożdżowego jasnego piwa pszenicznego górnej fermentacji. Dzięki specjalnie wybranym szczepom drożdży wypełniony aromatami
kojarzącymi się z dojrzałymi bananami i gożdzikami. Dzięki lekkiej kwaskowatości jest niezwykle lekki i orzeźwiający. Najlepiej smakuje świeży.

 

wiecej_bro

 

WRCLW Schops

Zapomniana receptura powraca, dzięki zaangażowaniu historyków, piwowarów i browarników z całego świata. Jest to projekt odtworzenia piwa które zniknęło z dolnośląskich karczm na ponad 2 stulecia.

 

wiecej_bro

 

 

WRCLW Barley Wine

Kolejny (po WRCLW Rye RIS) mocarny styl w naszej ofercie. Tym razem to Barley Wine – mocne piwo górnej fermentacji, o wyjątkowym charakterze słodowym. Jak zwykle, w naszym wydaniu – nietuzinkowy, bo z dodatkiem melasy trzcinowej. Jest to też najekstraktywniejsze piwo jakie do tej pory uwarzyliśmy – niesamowicie esencjonalne i wybitnie degustacyjne.

 

wiecej_bro

 

 

WRCLW Imperial Stout

Najmocniejsze i najgęstsze piwo Browaru Stu Mostów. Czarne, nieprzejrzyste, warzone z największą ilością ciemnych i palonych słodów.

 

wiecej_bro

 

 

WRCLW Raspberry Rye RIS

Słodkość Russian Imperial Stoutu dobrze jest czasem złamać czymś kwaśnym. Dodatek malin powoduje zwiększenie pijalności, ale także nadaje wspaniały aromat, który świetnie łączy się z nutami czekoladowo-kawowym.

 

wiecej_bro

 

 

WRCLW Raspberry Weizenbock

Pełna, mocniejsza wersja piwa pszenicznego. Intensywne aromaty słodowe – chleba, melanoidyn, delikatnej czekolady, łączą się z przyprawowo owocowymi nutami drożdżowymi. Słodkość przełamaliśmy kwaśnością tłoczonego soku z malin. Klasyka koźlaka pszenicznego w nowej, owocowej aranżacji.

 

wiecej_bro

 

 

WRCLW Orange Rye RIS

Prawdziwie odświeżającym dodatkiem są suszone hiszpańskie pomarańcze, dodawane tuż przed rozlewem, ekstrahowane przy użyciu HopGuna. Ten cytrusowy aromat i posmak jest nieoczekiwany w Russian Imperial Stoucie, ale jakże pasuje! Ten pomarańczowy akcent spina w całość to ciemne, deserowe piwo.

 

wiecej_bro

 

 

WRCLW Cherry Eisbock

Ten bursztynowy lager, bogaty w nuty karmelowe, tostowe, suszonych owoców, wzbogacony został polskim 100% sokiem tłoczonym z wiśni.

 

wiecej_bro