Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Salamander

Marka SALAMANDER to esencja piwnej rewolucji

Na debiut wybraliśmy 6 różnych stylów piwa, znacznie się od siebie różniących. Chcieliśmy już na początku pokazać jak bogaty może być świat piwa. Wykorzystaliśmy ogromną ilość różnorodnych surowców – słodów specjalnych, chmieli, drożdży a także nietuzinkowych przypraw. Oferta Browaru jest podzielona na dwie linie. Pierwsza to odkrycie tradycji na nowo, druga podąża za dynamiczną piwną rewolucją.

Marka SALAMANDER to ma być esencja tej rewolucji. Marka stworzona by delektować się życiem i roszerzać nasze horyzonty. Symbol otwartości, dzielenia się, dobrej rozmowy i humoru, który sprawia, że od zawsze na piwo idzie się z przyjaciółmi. Zaproszamy do degustacji, wznosimy toast Za spotkanie!

 

 

 

SALAMANDER Wheat Porter

to nietypowy przedstawiciel piwa górnej fermentacji z brytyjskim rodowodem. Zamiast klasycznego zasypu dla tego stylu, w największym stopniu użyliśmy słodu pszenicznego, co przy akompaniamencie ciemnych słodów pozwoliło uzyskać aromat świeżo palonej kawy z gorzką czekoladą. Najbardziej intrygującym składnikiem są jednak prażone płatki owsiane, które nadają aksamitnej gładkości i niespodziewany zapach świeżo pieczonych ciasteczek zbożowych.

 

 

 

SALAMANDER AIPA

to nasza interpretacja stylu American IPA, hołd dla chmielu zza wielkiej wody. Piwo treściwe, o solidnej podbudowie słodowej z dużą porcją goryczki. Hołd dla chmielu jest SALAMANDER American India Pale Ale. Uwarzone w Browarze Stu Mostów z imponującą ilością nowofalowych amerykańskich chmieli. Pełni aromatów cytrusowych, owoców tropikalnych, kwiatowych i ziołowo-żywicznych towarzyszy nieco karmelowa pełnia. Piwo dla lubiących wyraźną goryczkę.

 

wiecej_bro-420x86

 

SALAMANDER Strong Witbier

to klasyczne belgijskie piwo górnej fermentacji. Warzony z użyciem wielu aromatycznych przypraw, takich jak: skórka gorzkiej i słodkiej pomarańczy, kolendra indyjska, a także polskiego rumianku. My poszliśmy krok dalej – wszystkiego dodaliśmy więcej! Uzyskaliśmy mocniejsze i niesamowicie aromatyczne piwo, świetnie rozgrzewające w zimowe wieczory.

 

wiecej_bro-420x86

 

SALAMANDER Pale Ale

to jasne piwo górnej fermentacji, lekko złamane karmelowymi słodami. Piwo codzienne, ale dostarczające wielu przyjemnych wrażeń degustacyjnych. Amerykańskie chmiele dodane w dużych ilościach podczas gotowania brzeczki, oddzielania osadów gorących i w tanku leżakowym pozwalają na uzyskanie nietuzinkowego aromatu żywiczno-owocowego.

 

wiecej_bro-420x86

 

SALAMANDER American Wheat

to pszeniczne piwo w stylu amerykańskim, warzone z przeważającym udziałem słodu pszenicznego, który oprócz jasnej barwy nadaje temu piwu subtelny, chlebowo-zbożowy charakter. Dzięki użyciu jedynie amerykańskich odmian chmielu piwo to posiada bardzo przyjemną, zrównoważoną goryczkę oraz ciekawy, cytrusowo-grejpfrutowy aromat, uzyskany dzięki chmieleniu podczas leżakowania piwa. American Wheat to idealne piwo na cieplejsze dni, odświeżające i ekstremalnie pijalne.

 

wiecej_bro-420x86

 

SALAMANDER Hoppy Violet Potato Lager

Piwo jest wysoce pijalne. W smaku wyczuwalna jest szlachetna, ziołowo-żywiczna goryczka. W aromacie łączą się tradycyjne nuty chmielowe – trawiasto-ziołowe, znane z najlepszych niemieckich pilsów, oraz owocowo-cytrusowe, charakterystyczne dla nowofalowych piw amerykańskich. Barwa 1/10. Odczucie goryczki 9/10. Pełnia/słodowość 2/10. Idealny by uczcić koniec lata. Zapraszamy na pierwszy łyk!

 

wiecej_bro-420x86

 

SALAMANDER Black IPA

W smaku jest wyraźnie goryczkowe, ale w zapachu mieszają się nuty sosnowo-żywiczne wraz z subtelną cytrusowością, wynikające z intensywnego, podobnego jak w AIPA, chmielenia na zimno. Piwo zaskakujące wszystkie zmysły. Barwa: 9/10. Odczucie goryczki: 8/10. Pełnia/słodowość: 3/10. Skład: Woda, słody jęczmienne, słód pszeniczny czekoladowy, ekstrakt słodu barwiącego, chmiele, drożdże. Zapraszamy na pierwszy łyk!

 

wiecej_bro-420x86

 

 

SALAMANDER Imperial AIPA

Imperial IPA jest pod każdym względem mocniejsze niż AIPA – ma więcej ekstraktu, więcej alkoholu, a przede wszystkim – więcej chmielu! Niższe (niż można by się spodziewać po ekstrakcie) ciało, mniejsza słodowość oraz jasny zasyp mają podkreślić pierwszoplanową role chmielu w Imperial IPA.

 

wiecej_bro-420x86

 

 

SALAMANDER Cranberry Sour Ale

Podróż na północ w formie mocniejszego kwaśnego piwa górnej fermentacji z dodatkiem soku żurawinowego. Bardzo czysty kwaśny profil uzyskaliśmy poprzez użycie specjalnych szczepów bakterii kwasu mlekowego, skontrowany zbożową podbudową. Dodatek soku żurawinowego podkreśla ten kwaśny smak oraz nadaję przyjemnej owocowości i charakterystycznej cierpkości.

 

wiecej_bro-420x86

 

 

SALAMANDER Cherry Berliner Weisse

Jest to mix niemieckiej tradycyjnej szkoły piwowarskiej, czyli historyczny stylu – jasnego, kwaśnego, niezwykle lekkiego i orzeźwiającego piwa – Berliner Weisse, fermentowanego z udziałem bakterii kwasu mlekowego, wraz z owocowym akcentem – soczystymi wiśniami. Idealnie pijalne połączenie.

 

wiecej_bro-420x86

 

 

 

SALAMANDER Peach Berliner Weisse

Jest to mix niemieckiej tradycyjnej szkoły piwowarskiej, czyli historyczny stylu – jasnego, kwaśnego, niezwykle lekkiego i orzeźwiającego piwa – Berliner Weisse, fermentowanego z udziałem bakterii kwasu mlekowego, wraz z owocowym akcentem – soczystymi brzoskwiniami. Idealnie pijalne połączenie.

 

wiecej_bro-420x86

 

 

 

SALAMANDER Strawberry Milkshake IPA

Niczym w milkshake’u połączyliśmy ze sobą intensywnie chmieloną (w szczególności na zimno) american ipa, z płatkami owsianymi, przecierem truskawkowym, aromatyczną wanilią i słodką laktozą.

 

wiecej_bro-420x86

 

SALAMANDER Blackcurrant Berliner Weisse

Jest to mix niemieckiej tradycyjnej szkoły piwowarskiej, czyli historyczny stylu – jasnego, kwaśnego, niezwykle lekkiego i orzeźwiającego piwa – Berliner Weisse, fermentowanego z udziałem bakterii kwasu mlekowego, wraz z owocowym akcentem – kwaśnymi porzeczkami. Idealnie pijalne połączenie.

 

wiecej_bro-420x86

 

 

SALAMANDER Blackcurrant Milkshake IPA

Milkshake IPA jest stylem bardzo nowoczesnym, można wręcz powiedzieć, że to tegoroczny trend! Połączenie owoców, laktozy i goryczkowej AIPA to coś wcześniej niespotykanego, ale niesłychanie smacznego!

 

wiecej_bro-420x86

 

 

Salamander DDH DIPA (Double Dry Hopped Double India Pale Ale)

Double Dry Hopped DIPA, czyli styl wyjątkowo modny w ostatnim czasie. To dość nowatorskie podejście do stylu DIPA

 

wiecej_bro-420x86

 

 

Salamander Blueberry Berliner Weisse

Berliner weisse – historyczny styl jasnego, kwaśnego piwa, którego renesans zawdzięczamy piwowarstwu rzemieślniczemu. Z dodatkiem borówek odmiany Chandler, które dzięki schłodzeniu zaraz po zerwaniu zachowały walory i smak świeżych owoców. Efekt połączenia dwóch rewolucji – świeżego myślenia rzemieślniczych piwowarów i polskich plantatorów.

 

wiecej_bro-420x86

 

 

Salamander Grapefruit and Mandarin DDH DIPA (Double Dry Hopped Double India Pale Ale)

Double Dry Hopped DIPA, czyli styl wyjątkowo modny w ostatnim czasie. To dość nowatorskie podejście do stylu DIPA

 

wiecej_bro-420x86

 

 

Salamander Raspberry and Basil Rye Grisette

Bardzo orzeźwiająca, lżejsza wersja farmerskiego piwa saison – Grisette, warzona ze słodu jęczmiennego z dużym udziałem pszenicy i słodu żytniego.

 

wiecej_bro-420x86

 

 

Salamander White IPA

White IPA to idealne połączenie IPA z belgijskim piwem Witbier – zbalansowane nuty zbożowe, szczególnie pszeniczne, współgrają z aromatycznym chmielem i zrównoważoną goryczką.

 

wiecej_bro-420x86

 

 

Salamander Citrus DDH DIPA (Double Dry Hopped Double India Pale Ale)

Double Dry Hopped DIPA, czyli styl wyjątkowo modny w ostatnim czasie. To dość nowatorskie podejście do stylu DIPA – a więc nieco słodsze, nie aż tak mocne, z bardzo intensywnym nastawieniem na aromat chmielowy, ale już nie koniecznie na goryczkę.

 

wiecej_bro-420x86

 

 

Salamander Gooseberry Milkshake IPA

Milkshake IPA jest stylem bardzo nowoczesnym, można wręcz powiedzieć, że to tegoroczny trend! Połączenie owoców, laktozy i goryczkowej AIPA to coś wcześniej niespotykanego, ale niesłychanie smacznego!

 

wiecej_bro-420x86

 

 

Salamander Brut IPA

Wysokie wysycenie i owocowo-chmielowe aromaty powodują, że jest niesłychanie pijalne a przy tym nadal bardzo intensywne.

 

wiecej_bro-420x86

 

 

Salamander Chocolate Mint Foreign Extra Stout Nitro

Do ciemnej materii Foreign Extra Stoutu dodaliśmy kakao, oraz świeżej miętę czekoladową. Co razem stwarza niezwykłe wrażenie płynnej czekolady miętowej.

 

wiecej_bro-420x86

 

 

Salamander Lemon Blueberry Muffin Ale NITRO

Do ciemnej materii Foreign Extra Stoutu dodaliśmy kakao, oraz świeżej miętę czekoladową. Co razem stwarza niezwykłe wrażenie płynnej czekolady miętowej.

 

wiecej_bro-420x86