Nowy design etykiet piw SALAMANDER niesie ze sobą ukrytą wartość. Odkryj ją poniżej i nie zawahaj się przed rozmową.
Podążam za odruchem serca
Podążam za odruchem serca, które mówi mi teraz, że jestem wdzięczny za to, że jesteś. Dziękuję Ci, że mnie słuchasz, odpisujesz i dajesz lajki. Uważam, że odgrywasz ważną rolę w moim życiu, czasem rozbawiasz, czasem inspirujesz. Czasem swoimi osiągnięciami wprawiasz mnie w zakłopotanie, może nawet Ci zazdroszczę. Ale czuję, że Twoja obecność, nawet chwilowa, nawet ta wirtualna, podbudowuje mnie i motywuje do lepszego życia.
Postępuję honorowo, ale nie unoszę się honorem
Postępuję honorowo, ale nie unoszę się honorem. Umacniam fundamenty swoich wartości dzięki temu, że widzę, jaką siłę dają Tobie. Wiem, że też masz chwile zwątpienia, potrzebujesz wsparcia, rozmowy, przytulenia. I wiem, że tak jak ja, w głębi, lubisz słyszeć dobre słowo na swój temat.
Nie unikam wyrażania wdzięczności i uznania
Jako, że nie unikam wyrażania wdzięczności i uznania, chcę wznieść za Ciebie toast. Historyczny toast rodem z przedwojennego Wrocławia. Salamander! Za braterstwo, Twoją uważność i drobne rzeczy, o których nawet nie wiesz, że robisz, a które sprawiają, że się uśmiecham. Za to chcę Cię uwiecznić w moim wnętrzu jak naskalne malowidło.
#Salamander #Uhonorowanie #Toast #Spotkanie #Porozmawiajmy
AIPA w nowym designie marki SALAMANDER wyróżnia się nie tylko czernią wypełnionej nią puszki. Etykieta dla pierwszego rozlewu tego stylu została zaprojektowana w formacie peel-off – co znaczy, że po odklejeniu wierzchniej warstwy ukazuje się Wam obszerna przestrzeń zapisana treścią na temat odświeżonego wizerunku SALAMANDRA. Roboczo nazywamy ten zabieg rytuałem przejścia, podczas którego na nowo opowiadamy o początkach SALAMANDRA w Browarze Stu Mostów oraz o motywacjach, które przyczyniły się do powstania jego aktualnego oblicza.
Wizerunek salamandry, powszechnie identyfikowany z naszym piwem, powrócił na chwilę do korzeni. Pojawia się na etykiecie jako prehistoryczne naskalne malowidło o niejako boskiej naturze. W ten sposób nawiązujemy do etymologii nazwy toastu „Salamander”, ściśle związanego z Wrocławiem – o czym szerzej możecie poczytać na stronie poświęconej marce SALAMANDER.
Kolejne piwa w rodzinie SALAMANDRA w swojej szacie graficznej nawiązywać będą do wartości, którymi kierujemy się w Browarze, a które uważamy za uniwersalne i warte przypomnienia w obecnych czasach. Salamandra ustąpi miejsca dłoniom symbolicznie je wyrażającym a kod QR na etykiecie przekieruje Was właśnie tutaj, czyli do miejsca, gdzie – oprócz poniższego opisu piwa – rozwijamy kilka myśli z tematem przewodnim w roli głównej, niezobowiązująco prowokując Was do nieprzewidywalnej wymiany zdań przy piwie.
SALAMANDER AIPAPoznajcie naszą interpretację stylu American IPA, będącą hołdem dla chmielu zza wielkiej wody. Piwo treściwe, o solidnej podbudowie słodowej z dużą porcją goryczki. Uwarzone z imponującą ilością nowofalowych chmieli amerykańskich. Wypełnione aromatami cytrusowymi, tropikalnymi, kwiatowymi i ziołowo-żywicznymi. Piwo dla lubiących wyraźnie zaakcentowaną goryczkę. Zobacz na: |
Styl
Styl IPA ma korzenie brytyjskie, ale to amerykańska wersja tego piwa stała się żyjącym pomnikiem piwnej rewolucji. Mocniejsze niż Pale Ale i to w każdym aspekcie – wyższy ekstrakt, więcej słodu, nieco ciemniejsza barwa i zdecydowanie więcej chmielu! Nasza AIPA to klasyk w nowofalowym piwowarstwie, reprezentujący szkołę warzenia z zachodniego wybrzeża (West Coast).
Słód:
Słody stanowią tutaj ważny składnik balansujący chmielową goryczkę. Mocna podbudowa pozwala nam na bardziej intensywne chmielenie. Nieco większa ilość czerwonego słodu karmelowego mocno podkreśla pełnie tego piwa oraz ciekawie łączy się z owocową chmielowością.
Chmiele:
To chmiele stanowią o wyjątkowości tego piwa. Chmiel Columbus charakteryzuje się cytrusową goryczka, podobną do tej odnajdywanej w albedo (białej części) owoców cytrusowych. Najważniejsze są jednak chmiele aromatyczne. Podczas warzenia dodaliśmy Mosaic, który nadał intensywnych nut owoców tropikalnych – przede wszystkim papai oraz mandarynki. Gdy gotowe piwo leżakowało dodaliśmy do niego również cytrusową odmianę Citra, o nutach agrestu, grapefruita, limonki oraz liczi.
Serwowanie:
Szczególnie dobrze jest uwypuklić chmielowy charakter tego piwa poprzez degustację w szkle o zwężającym się kielichu, typu Tulip, Sensoric lub IPA Glass. Tegu tupu piwo najlepsze jest „na świeżo” gdyż aromaty chmielowe tracą z czasem na intensywności.
Beer & Food Pairing:
Najciekawszym połączeniem jest degustacja tego piwa z ostrymi serami z przerostem pleśni, typu Gorgonzola lub Roquefort. Ostry smak i zapach tych serów w ciekawy sposób intensyfikuje wysoka goryczka naszej AIPY. Dlatego dobrze jest degustować to piwo z makaronami, pizzami czy burgerami zawierającymi w swoim składzie te sery. Polecamy łączyć ją również z ostrymi potrawami, szczególnie kuchni tajskiej lub nepalskiej.
-
- Styl: American India Pale Ale
- Parametry
- Ekstrakt: 16,0 %
- Alkohol: 6,8 %
- IBU: 63
- Składniki:
- Słody: pilzneński, karmelowy 30-50 EBC, pszeniczny
- Chmiel:
- Goryczkowy: Columbus (US)
- Aromatyczny: Mosaic, Citra (US)
- Chmiel na zimno: Citra(US)
- Drożdże: US-05
- Wygląd: jasnobursztynowe, lekko zmętnione
- Aromaty: owoce tropikalne i cytrusy, z nutami ziołowymi i muśnięciem karmelu
- Smak:
- owocowe, mango, marakuja
- nuty cytrusów wraz z lekką żywicznością chmielu
- intensywny smak chmielu, z wysoką goryczką, i posmakiem grapefruita
- Temperatura serwowania: 10-13 ⁰C
- Szkło: IPA Glass, Sensoric, Sniffter, Nonic lub Shaker
- Foodpairing:
Dania: Ostre curry, burger wołowe z sosem cztery sery.
Sery: Gorgonzola, Roquefort
Desery: Tort cytrynowy, tarta limonkowa
Więcej informacji na temat idei stojącej na nowym designem marki SALAMANDER poznacie tutaj. Natomiast założenia kampanii PUSZKA 2.0, w wyniku której piwa linii SALAMANDER będą pojawiać się w tym właśnie opakowaniu znajdziecie tutaj.