Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Strawberry Milkshake IPA

SALAMANDER Strawberry Milkshake IPA

Nowy design etykiet piw SALAMANDER niesie ze sobą ukrytą wartość. Odkryj ją poniżej i nie zawahaj się przed rozmową.

Kwestia percepcji
Nie zmyślam! Naprawdę mam tak, że czuję bardziej. Nasze zmysły muszą mieć więc jeszcze jakieś nieodkryte przez wielu ludzi poziomy. Szkoda byłoby przeżyć życie na jednym i tym samym levelu… Ja wolę bardziej, a Ty?
Bądź sensorem
Holistyka, bracie! Jak pijesz – dajmy na to… piwo – to angażuj nie tylko smak. Spójrz na klarowność, posłuchaj jak pękają bąbelki piany, sprawdź dłonią czy ma odpowiednią temperaturę i poczuj bogactwo aromatów. Bo nic tak nie dopieści Twoich zmysłów, jak dobra sensoryka.
Ukojenie daj
Ale ileż można? Bodziec goni bodziec! Kiedy jakaś część mnie podpowiada, żeby się wreszcie odłączyć, inna, ta wiecznie spragniona wrażeń, dalszej stymulacji mówi stanowcze: czemu nie?! Co począć, pytam Ciebie. Odpocząć, mówisz Ty. Ty to zawsze wiesz, jak jest.

#Salamander #Toast #Spotkanie #Zmysły #Porozmawiajmy

Niczym w milkshake’u połączyliśmy ze sobą intensywnie chmieloną (w szczególności na zimno) american ipa, z płatkami owsianymi, przecierem truskawkowym, aromatyczną wanilią i słodką laktozą. Tak nietypowe połączenie potrafi nieźle zaskoczyć zmysły. Pyszne!

 

Salamander Strawberry Milkshake IPA

Niczym w milkshake’u połączyliśmy ze sobą intensywnie chmieloną (w szczególności na zimno) american ipa, z płatkami owsianymi, przecierem truskawkowym, aromatyczną wanilią i słodką laktozą.

Styl

Milkshake IPA jest stylem bardzo nowoczesnym, można wręcz powiedzieć, że to tegoroczny trend! Połączenie owoców, laktozy i goryczkowej AIPA to coś wcześniej niespotykanego, ale niesłychanie smacznego! W stylu tym panuje wielka dowolność, piwowarzy mieszają różne owoce, dodają innych proporcji laktozy a także eksperymentują z innymi dodatkami. My postawiliśmy na wspaniale łączące się naszym zdaniem z piwem, truskawki i dodaliśmy do niej całkiem sporej ilości bardzo cennych lasek wanilii. Całość tworzy niesamowite złudzenie słodkiego milkshake’a waniliowo-truskawkowego. Do tego dochodzą aromaty od amerykańskich i australijskich chmieli – ananasa, cytrusów, czy mango. Wszystko niespodziewanie skontrowane jest średniowysoką goryczką. Coś niesamowitego, coś zaskakującego zmysły, coś… pysznego!

Słody/ekstrakt:

Szczególnie ciekawy pod względem ekstraktu styl. Bo wydaje się być wysoki – wszakże 17 Plato to już pułap piw zdecydowanie mocnych. Ale mimo wszystko poziom alkoholu jest niski – to zasługa dużego udziału laktozy, cukru mlecznego, który nie jest asymilowany przez drożdże w czasie fermentacji. Cukier ten pozostaje więc w gotowym piwie, zwiększając pełnie i tworząc iluzję słodkiego milkshake’a. Słodowa baza jest bardzo jasna, niezaburzająca owocowo- waniliowych doznań. Płatki owsiane nadają tak niezbędnej dla tego stylu aksamitności.

Chmiele:

Skoro Milkshake IPA to musi być chmielowo! Goryczka na poziomie średnio-wysokim, bo musi być wyraźna, ale nie może przytłaczać! Natomiast aromat chmielowy jest niezwykle pożądany. Zapewniają to chmiele z całego świata, niemiecki Huell Mellon to zapach miodowego melona, Mosaic odpowiada za owoce tropikalne, doskonale znana Citra to ferria aromatów cytrusowych, a australijska Melba doda nieco łagodnych aromatów białych owoców. Wraz z truskawkami robi to bardzo dobre wrażenie.

 

Dodatki:

Bardzo istotne w tym stylu są dodatki. My postawiliśmy na doskonale się sprawdzające w naszym ART.+8 Strawberry Berliner Weisse – truskawki! Jest to chyba najodpowiedniejszy owoc do Milkshake’a. Zawsze bardzo aromatyczne, dodawane w formie puree (przecieranego z całych owoców), lekko kwaskowate, w 100% naturalne – po prostu pyszne. A na koniec „wisienka na torcie”, a więc laski wanilii, niemal cenniejsze od złota, układające cały aromat w całość.

 

 • Styl: Strawberry Milkshake American India Pale Ale
 • Parametry
  • Ekstrakt: 17,0 %
  • Alkohol: 5,9 %
  • IBU: 45
 • Składniki:
  • Słody: słody jęczmienne: pilzneński; słód pszeniczny; płatki owsiane
  • Chmiel: Goryczkowy: Columbus (US), Aromatyczny: Melba (AU), Mosaic (US), Citra (US), Chmielony na zimno: Huell Melon (DE), Citra (US), Mosaic (US)
  • Drożdże: US-05
 • Wygląd: jasnoróżowe, zamglone
 • Aromaty: truskawek, wanilii, ananasa, cytrusów, mango, jogurtu owocowego, melonowy
 • Smak:
  • pełny, gładki, słodkawy
  • owocowy, lekko kwaskowaty
  • goryczkowy
 • Temperatura serwowania: 12-15 ⁰C
 • Szkło: IPA glass, sensoric, sniffter
 • Foodpairing:

  Dania: sezonowana wołowina z melasą rumową i kremem z koziego sera, dorsz z wędzonym mlekiem kokosowym

  Sery: Fromage de Montagne de Savoie, Furiani

  Desery: Ptysie z nadzieniem truskawkowo-waniliowym, rolada biszkoptowa z bitą śmietaną i truskawkami, ciasto jogurtowo-waniliowe z musem truskawkowym.

  Więcej informacji na temat idei stojącej na nowym designem marki SALAMANDER poznacie tutaj. Natomiast założenia kampanii PUSZKA 2.0, w wyniku której piwa linii SALAMANDER będą pojawiać się w tym właśnie opakowaniu znajdziecie tutaj.