Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

SALAMANDER Pale Ale

SALAMANDER Pale Ale

Nowy design etykiet piw SALAMANDER niesie ze sobą ukrytą wartość. Odkryj ją poniżej i nie zawahaj się przed rozmową.

Pamiętasz ją?

Wtedy właśnie poczułem, że mam przyjaciela. Nadawaliśmy jak walkie-talkie: kompatybilnie, najlepiej nie oddalając się zbytnio od siebie. Fale krótkie idealnie niosły zaszyfrowane wiadomości, do których klucza nikt inny nigdy nie poznał. A Ty pamiętasz swoją pierwszą przyjaźń?

Liczy na Ciebie

Jak możesz na kimś polegać, to nie polegniesz. Pomocna dłoń pewnym chwytem obezwładnia Twoje lęki. Jeśli jest ktoś, kogo zwiesz przyjaciółką lub przyjacielem, wiedz, że zawsze odpowie na Twoje wezwanie. Czy to na pomoc, czy na piwo.

Jej rytuały

Przyjaźń zobowiązuje. Weź więc tego człowieka przytul, żeby wiedział, jak jest ważny. I wznieście toast za każde spotkanie, które staje się swoistą celebracją tej relacji. A niech mnie, jeśli właśnie nie po to powstał SALAMANDER!

 

#Salamander #Spotkanie #Przyjaźń #Porozmawiajmy

 

 

Pale ale, to styl rodem z Wielkiej Brytanii, gdzie oznaczał po prostu piwo górnej fermentacji i pomimo przymiotnika „Pale” nie zawsze były to wyłącznie jasne piwa. W wersji amerykańskiej styl ten kojarzy się przede wszystkim z intensywnym chmieleniem, zarówno na goryczkę jak i na aromat, a dzięki zastosowaniu nowych odmian tego chmielu, aromat w tym piwie bywa nietuzinkowy!

 

SALAMANDER Pale Ale

To jasne piwo górnej fermentacji, lekko złamane karmelowymi słodami. Piwo codzienne, ale dostarczające wielu przyjemnych wrażeń degustacyjnych. Amerykańskie chmiele dodane w dużych ilościach podczas gotowania brzeczki, oddzielania osadów gorących i w tanku leżakowym pozwalają na uzyskanie nietuzinkowego aromatu żywiczno-owocowego.

 

 

 

Styl

Pale ale, to szeroko rozumiany styl rodem z Wielkiej Brytanii, gdzie oznacza po prostu piwo górnej fermentacji i pomimo przymiotnika „Pale” piwa te nie są wyłącznie jasne. W wersji amerykańskiej styl ten kojarzy się przede wszystkim z intensywnym chmieleniem, zarówno na goryczkę jak i na aromat, a dzięki zastosowaniu nowych odmian tego chmielu, aromat w tym piwie bywa nietuzinkowy.

Słody/ekstrakt:

Zastosowane słody stanowią tło dla intensywnego chmielenia. Zasyp to przede wszystkim słody jasne, z niewielkim dodatkiem jasnego słodu karmelowego, który w bardzo subtelny sposób podbudowuje pełnie tego piwa.

Chmiele:

To chmiele stanowią o wyjątkowości tego piwa. Zastosowaliśmy tylko amerykańskie chmiele, tylko te nowofalowe. Wyraźna goryczka pochodzi od chmielu Chinook, w profilu nieco pikantna, o wyraźnym profilu sosnowym. Na sam koniec gotowania, a także przy oddzielaniu osadów gorących dodajemy pokaźną ilość chmielu Simco – znanego z intensywnego aromatu cytrusowo-sosnowego. Po fermentacji, w czasie leżakowania Pale Ale dostaje bardzo wyraźnego, świeżego zapachu nut sosnowych i owoców tropikalnych, zapewnianych przez mieszankę Mosaic i Simco.

Serwowanie:

Salamander Pale Ale jest piwem o dualnym charakterze. Pite ze szkła typu Nonic lub Shaker jest piwem codziennym, wysoce aromatycznym, ale również mocno pijalnym. Gdy jednak chcemy się wyraźniej skupić na motywach chmielowych, warto użyć szkła typu Sensoric, Tulip lub IPA Glass, które uwydatnią chmielowy charakter tego stylu.

Food pairing:

Jeśli potraktujemy to piwo jako piwo codzienne, to polecane potrawy będą te lżejsze, jak ryby, potrawy z drobiu czy makarony z jasnymi sosami. Natomiast chmielowy charakter potęgują potrawy ostre, klasyką jest tutaj burger wołowy na ostro. Także sery mogą zmieniać odczucia podczas foodparingu – tonować to piwo będą sery młode, bardziej mleczne, jak Gouda lub Cheddar. Jeśli degustację połączymy z pleśniowymi, ostrymi serami to podbijemy goryczkę i chmielowy charakter Pale Ale. Owocowość aromatu spotęgujemy mocno owocowymi deserami, jak serniki na zimno, czy sorbety. Natomiast ciasta z miętą będą uwypuklać sosnowy aromat chmielu Simcoe.

 

  • Styl: American Pale Ale
  • Parametry
    • Ekstrakt: 12,5 %
    • Alkohol: 5,1 %
    • IBU: 37
  • Składniki:
    • Słody: pilzneński, karmelowy 30-50 EBC, pszeniczny
    • Chmiel: Goryczkowy: Chinook (US) /aromatyczny: Simcoe, Mosaic (US) / chmielone na zimno: Simcoe, Mosaic (US)
    • Drożdże: górnej fermentacji US-05
  • Wygląd: złoty, lekko zmętniony
  • Aromaty: Żywiczne wraz z owocami tropikalnymi (mango, papaja) cytrusowe
  • Smak:
    • świeże, łagodne, lekko podbudowa słodowa
    • nuty cytrusów wraz z lekką żywicznością chmielu
    • zaznaczona goryczka, owocowy posmak
  • Temperatura serwowania: 10⁰C
  • Szkło: Shaker, Nonic lub Sensoric
  • Foodpairing:

    Dania: Sałatki, drób, ryby, owoce morza, spaghetti carbonara, burgery,

    Sery: angielskie młode sery typu Cheddar lub Derby

    Desery: lody owocowe (sorbety), serniki na zimno

     

Więcej informacji na temat idei stojącej na nowym designem marki SALAMANDER poznacie tutaj. Natomiast założenia kampanii PUSZKA 2.0, w wyniku której piwa linii SALAMANDER będą pojawiać się w tym właśnie opakowaniu znajdziecie tutaj.