Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Piwne Mosty

 

Nasze pierwsze piwo uwarzone poza murami Browaru Stu Mostów. Skoro pierwsze, to nie mogło obyć się bez nawiązania do naszych pierwszych gości z którymi wspólnie uwarzyliśmy piwo – przyjaciół z browaru Camba Bavaria z Niemiec. Nadal kontynuujemy nasz piwny most pomiędzy tradycją a nowoczesnością, tym razem na warsztat biorąc Heller Bocka, podrasowując go ciekawym, lokalnym i nowofalowym chmieleniem.

 

Hallertauer IPL Collab

Podstawę stanowi piwo w stylu Heller Bock, czyli w odróżnieniu od „regularnego” Bocka – jego jasny odpowiednik. Styl charakteryzujący się jaśniejszą, złotą barwą, słodowym charakterem, wyższą zawartością alkoholu i bardzo czystym profilem drożdżowym.

 

wiecej_bro-420x86

 

 

Jopen Rye Baltic Porter

Porter Bałtycki swe korzenie czerpie z mocnego, ciemnego piwa z Wysp Brytyjskich, czyli od warzonego już w XVIII wieku Russian Imperial Stout’u, którego dosięgnęło embargo w czasach wojen napoleońskich.

 

wiecej_bro-420x86

 

 

Funky Espresso Coffee Sour Ale

Piwo maksymalnie lekkie, jasne, o kremowej teksturze z dodatkami żyta i płatków owsianych, dodatkowo zakwaszane bakteriami kwasu mlekowego. Mega aromatyczne i pachnące jak ciemne piwo, bo leżakowane z ogromną ilością kawy z rzemieślniczej palarni kawy Right Side Coffee Roasters.

 

wiecej_bro-420x86

 

 

Belgian IPA 100 Ponts
La Pirata / Browar Stu Mostów

Super jasne, lekko mętne, z płatkami owsianymi, z gigantyczną ilością Cryo-Hops (TM) Simco, nisko chmielone na goryczkę. Drożdże Belgian Ale tworzą wraz z chmielem na zimno bombową mieszankę estrowo – fenolowo – chmielową.

wiecej_bro-420x86