Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Piwne smaki wiosny!

21/04

DRY HOPPED SAISON & CITRUS WITBIER

Nie daj się miastu. Otwórz się na naturę. Skosztuj nowych piw sezonowych od Browaru Stu Mostów i przypomnij sobie, jak smakuje prawdziwe, wolne od trosk, życie. 

Dwie najnowsze premiery sezonowe powinny znaleźć się w koszyku piknikowym (zaraz majówka!) każdego miłośnika kraftu.  

CITRUS WITBIER, pierwsza z dwóch przygotowanych specjalnie dla Was wiosennych propozycji, cechuje się jasnożółtą barwą i trwałą białą pianą. Za intensywne zamglenie i miodowo-waniliową słodowość odpowiada mieszanka niemieckiej pszenicy i jęczmienia oraz dodane w odpowiednim momencie płatki owsiane. Chmiel – niemiecki Hersbrucker – zapewnił niską, łagodną goryczkę, a wykorzystane podczas warzenia dodatki – suszona skórka gorzkiej pomarańczy i suszone kwiaty rumianku – nadały temu lekkiemu, cytrusowemu piwu tradycyjnego belgijskiego charakteru. Najważniejszą składową są jednak drożdże (Traditional Witbier Ale strain)dzięki którym CITRUS WITBIER ma odpowiednią wytrawności oraz bardzo interesujący profil. 

Więcej przeczytać możecie o nim TUTAJ.

DRY HOPPED SAISON to ukłon w stronę klasycznego Saisona. Uwarzyliśmy go oczywiście po swojemu, na bazie wieloziarnistej bazy słodowej, mieszanki nowozelandzkiego chmielu Motueka i niemieckiego Huell Melon oraz naszych dwóch ulubionych szczepów drożdży z gatunku saison. Nuty wspomnianych wyżej drożdży idealnie współgrają z owocowymi, limonkowymi, melonowymi i truskawkowymi nutami chmielu, co z kolei doskonale wpasowuje się w klimat pierwszych w tym roku – ciepłych i słonecznych dni oraz wieczorów.

Po więcej informacji o tym piwie zapraszamy TUTAJ.

Oba piwa (razem z równie premierowymi butelkami piwa WILD o numerze 12) trafią do oferty Browaru Stu Mostów już 23 kwietnia. Zaopatrzycie się w nie stacjonarnie, w sklepie firmowym Concept Stu Mostów (ul. Długosza 2 we Wrocławiu) oraz w sklepach internetowych takich jak ConceptStuMostow.pl i PiwneMosty.pl.

Premierowych puszek szukać możecie też oczywiście w wielu innych dobrych sklepach z piwem kraftowym na terenie całej Polski – pijcie i cieszcie się pierwszymi dniami budzącej do życia wiosny, #NaZdrowie!