Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Pij dobre piwo, pij PIWO KRAFTOWE!

14/10

Nowość na etykietach naszych piw!

Zauważyliście może delikatną zmianę na etykietach naszych najnowszych piw?

I nie, nie chodzi o rebranding marki SALAMANDER!

W związku z tym, że należymy do Polskiego Stowarzyszenia Browarów Rzemieślniczych na naszych puszkach i butelkach pojawił się w ostatnim czasie znak PIWO KRAFTOWE.

Czym jest i co takiego oznacza?

Dynamiczny rozwój piwowarstwa rzemieślniczego w mijającej dekadzie i zdobywanie przez piwa kraftowe uznania coraz to szerszej grupy miłośników sprawiły, że mianem piw kraftowych zaczęto określać wiele piw produkowanych przez browary nie będące browarami rzemieślniczymi i nie kierujących się wyznawanymi przez nie wartościami.

Znak „Piwo Kraftowe” to opracowany i promowany przez Polskie Stowarzyszenie Browarów Rzemieślniczych, jego członków oraz fanów piw kraftowych wyróżnik, który jednoznacznie identyfikuje piwa kraftowe jako pochodzące z małych, niezależnych browarów. Został stworzony z myślą o podaniu konsumentom dodatkowej porcji informacji i ułatwieniu decyzji zakupowych. Wybierając butelkę lub puszkę ze znakiem „Piwo Kraftowe” macie więc 100% pewność, że wspieracie zakupowo mały, niezależny, innowacyjny, polski browar rzemieślniczy.

Po więcej informacji na ten temat zapraszamy na stronę PSBR.