Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Premiera WRCLW Oatmeal Stout!

23/09

Zapraszamy na premierę WRCLW Oatmeal Stout!

Zapraszamy na pierwszą tej jesieni premierę!

W nawiązaniu do nadchodzących wielkimi krokami chłodnych, jesiennych wieczorów uwarzyliśmy nowe piwo z marki WRCLW – Oatmeal Stout!

To pełniejszy wariant tradycyjnych, ciemnych piw warzonych od końca XIX wieku w Anglii i Szkocji. Oryginalna, szkocka receptura zawierała bardzo dużą ilość słodu owsianego, który wpływał na aksamitną teksturę tego piwa. W Anglii cieszył się on największą popularnością w okresie międzywojennym. Po latach nieobecności, styl ten odzyskał swoją świetność w latach 80 XX w., gdy powrócił na fali piwnej rewolucji!

To ciemny i aromatyczny Stout, charakteryzujący się nutami kawy i czekolady oraz gładkiej strukturze uzyskanej poprzez dodatek płatków owsianych.

Choć piwa ciemne kojarzone są zazwyczaj jako ciężkie, mocne i ekstraktywne Oatmeal Stout jest swoistym zaprzeczeniem tego stwierdzenia! Pomimo iż jest to piwo bardzo aromatyczne, niskie wysycenie, zawartość alkoholu i ekstrakt wpływają na wysoką jego pijalność, dzięki której bez problemu można raczyć się nim w ilościach większych niż degustacyjne!

Zapraszamy na pierwszy łyk już 26 września do naszego Pubu na Długosza!