Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Kwestia smaku

15/07

Spotkanie w Kwestii
Smaku – Walecka,
Starecka, Szydziak

Zapraszamy w Kwestii Smaku

Kameralną atmosferę Conceptu zmieniliśmy na piwny ogródek. Monika Walecka uraczyła nas historią swoich pasji. Basia Starecka wyciągała kolejne anegdoty. Wypieków dostali nie tylko miłośnicy fotografii. Wszyscy dostaliśmy ładunek energii. Wszyscy przekonanie, że w spotkania w Kwestii Smaku są nam bardzo potrzebne. Były autografy i zapowiadany zakwas. Monika dostała od nas słód pilzneński. Zatem spotkanie to dopiero początek. Wszystkim życzymy wielu smakowych wrażeń.

Byli wielcy pasjonaci. Na zdjęciach na pewno odnajdziecie wiele miłośniczek dobrego smaku. Paulina Kolondra kulinarnie, Campo, BUCK.studio, Agata Anioł, Asia Aniszczyk – I love to eat, Katarzyna Gubała Slowly Veggie, Agnieszka Wańczyk, Justyna Kandulska, Hania Głuchowska, Ewelina Żygadło Milejowe Pole, Wrocławski Bazar Smakoszy. Było wielu miłośników naszych pomysłów i kulinariów. Ale było też wiele nowych twarzy. Ludzie, którzy otwarcie mówili, że przyjechali do WRCLW i szukają takich miejsc.

Dziękujemy serdecznie. Agnieszce Szydziak Have a Bite, Basi Stareckiej i oczywiście Monice. Spotkanie było okazją do zaprezentowania Conceptu Stu Mostów. Rozpoczęło nasz urodzinowych tydzień.

Więcej o Monie Waleckiej – fotografce, stylistce jedzenia, piekarece i blogerce (gotujebolubi.pl) oraz prowadzącej Basi Stareckiej (Nakarmiona Starecka, Wysokie Obcasy) w zapowiedzi Spotkania w Kwestii Smaku na https://100mostow.pl/blog/2017/07/07/kwestia-smaku-2/

Inicjatywa pod nazwą „Kwestia smaku” powstała jeszcze przed otwarciem Browaru. Spotkaliśmy dzięki niej wielu wspaniały ludzi. Pamiętacie zapewne profesora Jana Miodka (maj 2014), który nadał temu co robimy wymiar swoistej misji. Musicie to robić, musicie rozmawiać o piwie i jedzeniu. „Musimy wspomnienia smakowe kojarzyć i nadawać im formę językową. (…) Bogactwo językowe wpływa na sposób odbierania rzeczywistości. W tym na sposób odbierania, przeżywania smaków. Granice mojego języka wyznaczają mi granice świata.”

Naszym celem jest kształtować poczucie smaku, podnosić poziom oczekiwań smakowych. Promujemy ciekawość smaku, różnorodność, staramy się wciągać w „poszukiwanie smaku” w sklepach, na targach a potem we własnej kuchni. Realizujemy warsztaty kulinarne. Mamy świadomość, że zmysł smaku najlepiej rozwijają podstawowe produkty, dobrze nam znane. Oczywiście pod warunkiem, że są wysokiej jakości. Mówimy o naprawdę podstawowych produktach – pieczywie, serach, mięsie, rybach czy piwie. To co jemy i piejemy określa nas jako ludzi i jako mieszkańców. Warto byśmy szukali smaku i o nim rozmawiali, w każdym polskim domu. Musimy rozwijać język opisujący smak, zapach, sposób podania. Musimy się spotkać w Kwestii Smaku. A oto film z inspiracją prof. Miodka: https://youtu.be/pnBKS9Jr9A8