Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Kwestia smaku

07/07

Spotkanie w Kwestii Smaku
z Moniką Walecką,
prowadzi Basia Starecka

Zapraszamy w Kwestii Smaku

Zapraszamy na Spotkanie w Kwestii Smaku z Moniką Walecką – fotografką, stylistką jedzenia, piekarką, znaną od wielu lat, jako autorka bloga gotujebolubi.pl (Gotuje, bo lubi). Od zawsze gotuje i pokazuje jedzenie. Produkowała programy muzyczno-kulturalne MTV Polska, później zaczęła pracować w studiu fotograficznym, gotując dla fotografów, celebrytów i modelek. W Pradze szlifowała swój warsztat fotograficzny i stylizacji jedzenia. W San Francisco – światowej stolicy dobrego chleba – przez prawie cztery lata dzieliła swój czas pomiędzy bycie fotografem a praktykowaniem i pracą w piekarniach. Każdą wolną chwilę poświęca na odkrywanie nowych smaków i uwiecznianie ich na zdjęciach. Jesienią 2016 roku wydała książkę „Opowiadania drewnianego stołu”. Ostatnio wróciła do Warszawy, gdzie rozwija swoją mikro piekarnię „Cała w mące”. Dzieląc pracę piekarki z promocją jedzenia w wielu programikach radiowych i tv. Strona: mwalecka.com, blog gotujebolubi.pl

Piątek 14/07, godzina 18:00. Podczas spotkania z pewnością poznamy wiele szczegółów z, jakże barwnej, biografii Moniki Waleckiej. Będzie można skonsultować swoją praktykę domowego piekarza z doświadczeniem Moniki i zabrać do domu jej zakwas.

Spotkanie poprowadzi Basia Starecka – dziennikarka, podróżniczka, autorka bloga Nakarmiona Starecka z recenzjami restauracji. Przez ostatnie 5 lat zastępczyni redaktorki naczelnej magazynu kulturalnokulinarnego „KUKBUK” i redaktorka prowadząca jego wydanie internetowe. Magazynu ikon, który powstał i w ciągu 5 lat zdobył tron najważniejszego, najbardziej opiniotwórczego i najładniejszego w naszej części świata. Od tygodnia na frilansie. Teksty Basi są teraz w Wysokich Obcasach, ona sama aktualnie w Bukareszcie.

Więcej na nakarmionastarecka.pl, Insta instagram.com/nakarmiona

Zapraszamy na wyjątkowej urody spotkanie i rozmowę w Kwestii Smaku. Miejsce dobre, Concept Stu Mostów przyciąga rzemieślnicze zawody. Ludzi zakręconych na punkcie wysokiej jakości produktów, którzy lubią opowiadać o swojej pasji. I w ten sposób promować rzemieślnicze wartości.

Inicjatywa pod nazwą „Kwestia smaku” powstała jeszcze przed otwarciem Browaru. Spotkaliśmy dzięki niej wielu wspaniały ludzi. Pamiętacie zapewne profesora Jana Miodka (maj 2014), który nadał temu co robimy wymiar swoistej misji. Musicie to robić, musicie rozmawiać o piwie i jedzeniu. „Musimy wspomnienia smakowe kojarzyć i nadawać im formę językową. (…) Bogactwo językowe wpływa na sposób odbierania rzeczywistości. W tym na sposób odbierania, przeżywania smaków. Granice mojego języka wyznaczają mi granice świata.”

Naszym celem jest kształtować poczucie smaku, podnosić poziom oczekiwań smakowych. Promujemy ciekawość smaku, różnorodność, staramy się wciągać w „poszukiwanie smaku” w sklepach, na targach a potem we własnej kuchni. Realizujemy warsztaty kulinarne. Mamy świadomość, że zmysł smaku najlepiej rozwijają podstawowe produkty, dobrze nam znane. Oczywiście pod warunkiem, że są wysokiej jakości. Mówimy o naprawdę podstawowych produktach – pieczywie, serach, mięsie, rybach czy piwie. To co jemy i piejemy określa nas jako ludzi i jako mieszkańców. Warto byśmy szukali smaku i o nim rozmawiali, w każdym polskim domu. Musimy rozwijać język opisujący smak, zapach, sposób podania. Każdy ma prawo do czerpania przyjemność i każdy winien przekonać, że warto się tego uczyć. Po to Spotkania w Kwestii Smaku.

A oto film z inspiracją prof. Miodka: https://youtu.be/pnBKS9Jr9A8

Zapraszamy na Spotkanie z Moniką Walecką.
Poprowadzi Basia Starecka. 14/07, 18:00.
Miejsce: Concept Stu Mostów