Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Do Siego 2016!

02/01

Powitanie Nowego Roku
w Browarze Stu Mostów

Za nami fantastyczny rok!

Za nami pierwszy i bardzo udany rok. Jak wielokrotnie mówiliśmy – sukces jest pełen! Piwo rzemieślnicze warzone przez nasz Browar zostało najlepszym Dolnośląskim Produktem Roku 2015. Tego nie było wcześniej. Utorowaliśmy drogę, działając konsekwentnie i z fantazją. My jako browarnicy zostaliśmy Ludźmi Roku we Wrocławiu. Czujemy, że naprawdę zmienia się klimat wokół piwa. Ono wspaniale zaczyna wzmacniać naszą tożsamość.

W Polsce w minionym roku otworzyło się 57 Browarów – 26 stacjonarnych oraz 31 kontraktowych. Najwięcej, bo aż 8 stacjonarnych browarów w województwie Dolnośląskim, w tym w samym WRCLW aż 4. Źródłem pełnych zestawień jest oczywiście blog Piwna Zwrotnica. „Wrocław stał się niekwestionowanym liderem w liczbie browarów zlokalizowanych w jednym mieście” – Michał Docent Maranda, PolskieMinibrowary.pl.

Rok 2016 będzie dla WRCLW wyjątkowy. Jesteśmy Europejską Stolicą Kultury, Światową Stolicą Książki, gospodarzem Europejskiej Nagrody Filmowej oraz gospodarzem Sympozjum EBC 2016 – największego spotkania naukowców i technologów piwowarstwa. Wybór lokalizacji potwierdza naszą pozycje i nasze aspiracje na piwnej mapie świata. Browar Stu Mostów przyjmie gości Sympozjum we wrześniu 2016.

Tytułem zajawki na Nowy Rok. Nigdy jeszcze żaden polski browar craftowy nie warzył wspólnie z amerykanami. Pierwsze historyczne dla polskiego craftu warzenie odbędzie się 17.01.2016 w Browarze Stu Mostów, we WRCLW. Już teraz zapraszamy serdecznie. Szczegóły wkrótce.

Jest nasz Browar pierwszym polskim członkiem the Brewers Association – największej na świecie organizacji zrzeszającej browary rzemieślnicze. Przyjazd amerykańskich piwowarów jest potwierdzeniem tego jak szybko rozwija się nasz rynek. Że Wrocław oraz nasz kraj są coraz ważniejszym rynkiem w piwowarstwie. To co się działo przez ostatnie kilka lat i w podsumowywanym dziś na roku 2015 na pewno jest mocno zauważane poza granicami naszego kraju.

Pełne nasze podsumowanie roku na https://100mostow.pl/blog/2015/12/17/nasze-podsumowanie/

Więcej o naszych planach dla WRCLW na https://100mostow.pl/marka-wrclw/

Więcej o korzeniach amerykańskiej rewolucji na stronach www.brewersassociation.org/statistics/number-ofbreweries/ i do posłuchania w kapitalnej prezentacji Tomasza Kopyra – https://youtu.be/C5Wisrfq9n0

Więcej o pozycji Dolnego Śląska w równie niepowtarzalnym podsumowaniu Kacpra Groń i Karoliny Papińskiej – www.zwrotnica.com.pl/2015/12/piwne-podsumowanie-2015.html?zx=899a478f62842d15

Więcej o supremacji Wrocławia, najstarszym, największym i najważniejszym Polskim Festiwalu Dobrego Piwa w tekstach Michała Docenta Marandy na stronach http://polskieminibrowary.pl/tag/wroclaw/ 🙂