Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Powstaje Browar Stu Mostów

10/05

Tworzymy pierwszy rzemieślniczy browar we Wrocławiu.

Za nami premiera na Facebooku, konferencja prasowa i Festiwal Dobrego Piwa. Zapraszamy do śledzenia informacji o powstawaniu browaru także na www. Nasze pierwsze warki już jesienią!

Zakładamy browar, ponieważ zatęskniliśmy za autentycznymi doznaniami i chcieliśmy znowu poczuć smak prawdziwego, niespiesznego życia. Wybór Wrocławia miał ogromne znaczenie. To miasto nowoczesne, kreatywne i posiadające ducha twórczego nonkonformizmu. W dodatku historia browarnictwa w stolicy Dolnego Śląska ma 800 lat, ale ta tradycja została przerwana. Jako Browar Stu Mostów chcemy ją podjąć na nowo.

Browar powstaje przy ul. Jana Długosza 2 w wyremontowanym budynku z czerwonej cegły. To miejsce, które nie tylko odbuduje piwną kulturę, ale stanie się wyrazistym punktem spotkań na mapie Wrocławia. Nowe życie wiekowego, ale niezwykłego budynku, idealnie wpisuje się w kontekst rewitalizacji pobliskiego Nadodrza.

Tworzymy miejsce dla miłośników piwa, osób, które chcą spotkać się z przyjaciółmi, ale także porozmawiać z nieznajomymi, miejsce dla wszystkich, którym bliska jest filozofia slow life.

Bar i stoliki będą zlokalizowane na antresoli, a dodatkowe miejsca przygotowane zostaną w ogródku piwnym na zewnątrz. Z kolei cały ciąg technologiczny znajdzie się na parterze budynku. Dzięki temu będzie można tutaj degustować piwo, a także podpatrywać proces jego produkcji.

Będziemy warzyć głównie piwa górnej fermentacji, czyli typu ale. Planujemy produkować piwo według własnych, opracowanych na miejscu receptur. A przy tym nie będzie się dla nas liczyła ilość, lecz jakość i smak gotowego piwa.

* Pomysłodawcami Browaru Stu Mostów są Grzegorz i Arletta Ziemian, miłośnicy piwnej kultury, dla których życie w ciągłej pogoni przestało mieć smak. Małżeństwo zapragnęło czegoś więcej – spełnienia. Postanowiło więc zwolnić i odszukać nową drogę. Tak powstał Browar Stu Mostów.