Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Wizyta Mikkellera

Gwiazda piwa rzemieślniczego odwiedza Browar Stu Mostów!

„Mikkeller dla naszej branży jest jak Madonna dla muzyki pop!” – tak komentowała Arletta Ziemian wizytę delegacji słynnego duńskiego browaru podczas Beer Geek Madness.

Obecność Mikkellera w Browarze Stu Mostów dostarczyła wielu emocji i rozbudziła nowe nadzieje na sukces naszego przedsięwzięcia. Duńczycy byli pod wrażeniem polskich piw rzemieślniczych. Dużo mówiło się o zmianach na polskim rynku piwa.

„Rewolucja nadchodzi! Jesteśmy pełni uznania dla Browaru. Spotkaliśmy tu bardzo przyjaznych, zaangażowanych i pełnych pasji ludzi. We Wrocławiu widzimy entuzjazm, ludzie czekają, dzieje się tu coś wielkiego. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Spróbujemy odwiedzić Wrocław w przyszłym roku. Do browarów rzemieślniczych należy przyszłość. Piwo już nigdy już nie będzie miało jednego zapachu, koloru i smaku.” – Fredrik Johansen, Mikkeller.

Podczas imprezy Mikkeller zaprezentował 12 różnych piw dla prawdziwych pasjonatów złotego trunku. To była prawdziwa gratka dla tych, którzy piwo kochają przede wszystkim za jakość i różnorodność smaku. Mikkeller obiecał powrót za rok, a my próbując podsumować imprezę, możemy powiedzieć tylko tyle, że jest w nas jeszcze więcej wiary w to co robimy i entuzjazmu, którym na pewno się z Wami podzielimy.

Mikkeller obiecał powrót za rok, a my próbując podsumować imprezę, możemy powiedzieć tylko tyle, że jest w nas jeszcze więcej wiary w to co robimy i entuzjazmu, którym na pewno się z Wami podzielimy.

Mikkeller to najlepszy przykład myślenia o piwie jako sztuce!

Browar którego historia zaczyna się w 2006 roku w Kopenhadze w Danii. Założony przez dwóch browarników domowych Mikkela Borg Bjergsø i Kristiana Klarup Kellera. Uważany jest za jedno z najlepszych piw na świecie, przede wszystkim za różnorodność, która stała się filozofią firmy. Mikkeller zyskał przydomek „browaru widmo”, czy jak niektórzy mówią „browaru cygańskiego”, za sprawą tego, że piwa tworzone są w kolaboracjach z najlepszymi mikrobrowarami z różnych zakątków świata. Pod „parasolem Mikkellera” znajdziemy wiele marek piwa, a każda z nich posiada unikatową historię, sposób warzenia i styl co sprawia, że każde piwo to zupełnie inne doznania smakowe. Do uwarzenia słynnej marki „19” użyto 19 odmian chmielu. Pokazuje to, z jak wielką pasją i zaangażowaniem Mikkeller podchodzi do warzenie piwa.
Mikkeller swoją sławę zdobył gdy podczas Danish Beer Festiwal, gdzie zaprezentował piwa warzone w mikrobrowarze Ørbæk i podpisał kontrakt z amerykańskim dystrybutorem Shelton Brothers. Największym hitem początków działalności był Stout czyli Beer Geek Breakfast z duńskiego browaru Gourmet Bryggeriet. Aktualnie najwięcej marek warzy się w de Proef Brouwerij w Belgii.