Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Nigredo / MAGNUM OPUS

Piwo powstałe na Beer Geek Madness. Wraz z 3 innymi browarami Piwoteka, Mason i Kraftwerk – zaprezentujemy nasz sposób osiągnięcia piwnej perfekcji – MAGNUM OPUS.

Wielkie Dzieło (kamień filozoficzny), Opus Magnum miało na celu doprowadzenie materii do doskonałości (stąd idea transmutacji pośledniego metalu w złoto), a wraz z nią transformacji świadomości alchemika. Średniowieczni i renesansowi filozofowie wyszczególniali w Dziele kilka etapów, odnoszących się do przemian substancji na drodze do doskonałości. Kolejne fazy przemiany substancji arkanicznej zwykło się już od czasów alchemii greckiej sygnować za pomocą czterech następujących po sobie kolorów: czarnego (nigredo), białego (albedo), żółtego (citrinitas) oraz czerwonego (rubedo) – wieńczącego dzieło.

Nigredo, pierwszy stopień tworzenia Magnum Opus jest gotowy. Zapraszam na pierwszy łyk!

 

 

 

NIGREDO. Chocolate Mint Foreign Extra Stout

Styl ten charakteryzuje się intensywnymi aromatami palonego zboża, z nutami świeżo palonej kawy i gorzkiej czekolady. Często w tle wyczuć można subtelny zapach słodkich suszonych owoców, lukrecji bądź melasy

Do ciemnej materii Foreign Extra Stoutu dodaliśmy prażonych ziaren kakaowca, oraz świeżej mięty czekoladowej i suszonej mięty pieprzowej, od wieków używanej przez alchemików.