Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Most Skandynawski

 

 

Piwny Most ze skandynawskim piwnym rzemiosłem. Partnerami szwedzki browar Brewski oraz norweski HaandBryggeriet, z którym uwarzyliśmy ART#12 Mango, Strawberry and Raspberry Ale. Dodatek 25% owoców, w naturalnej, nieprzetworzonej formie puree oraz soków tłoczonych na zimno był imponujący. Najbardziej owocowe piwo uwarzone kiedykolwiek przez oba Browary. Na finiszu lekka goryczka i nuta zbożowa. Z piwowarami z Brewski zwykle musi być owocowo, ale też chmielowo. W efekcie wytrawne owocowe DIPA – ART#14 Mango and Peach DIPA. Na zdrowie! Skål!

 

Brewski Conan DIPA 8%

India Pale Ale ze zdwojoną mocą w wykonaniu Brewskiego, czyli potężna dawka chmielu z masą tropików i owoców. W aromacie cytrusy i owoce egzotyczne z dodatkiem świeżych ziół. W smaku – słodycz mango, ananasa i marakui przeplatane wyraźną goryczą. Piwo orzeźwiające, obłędnie pijalne, bez wyczuwalnego alkoholu. W ofercie dostępne w beczce i butelce..

 

 

Legendę Brewski zbudowało podejście. Świat uważa ich za ikonę craftu, a oni są zadowoleni z jednego swojego piwa. Po uwarzeniu 60 warek, czyli po wielu latach dopracowywania jego receptury. Kooperują ze uznanymi markami: Against the Grain, Brekeriet, Cigar City, Dugges, Evil Twin, Siren, Warpigs. Są też organizatorem dwóch świetnych festiwali Brewskival w Szwecji oraz Mash w Barcelonie. To właśnie Barcelona była miejsce naszego pierwszego spotkania. Długo dopracowywaliśmy koncepcję togo co chcemy. Przygotowania do wspólnego projektu położyły fundament pod bardzo ciekawy Piwny Most. Promujemy swoje piwa, wspólne wartości, design i kuchnie.

Warzyliśmy we WRCLW. Meet the Brewer z Fredrik Fölster to była okazja by opowiedzieć o naszym Piwnym Moście, o podejściu Brewski, zdrowym rozsądku na który postawili, skupieniu i perfekcjonizmie, który tak często odbiera im zadowolenie i motywuje do większej pracy. Więcej w wywiadzie z Marcusem Hjalmarsson w ciekawym wywiadzie na naszej stronie – https://100mostow.pl/blog/2017/07/27/brewski Premiera ART#14 odbyła się w równolegle w Lublinie na Lubelskich Targów Piw Rzemieślniczych – największej kraftowej imprezie w Stolicy Polskiego Chmielu, we WRCLW, Kopenhadze i w Berlinie.

HaandBryggeriet to jeden z najlepszych browarów w Skandynawii. Znany ze wspólnych projektów, od De Molen po kolaboracje ze Stone i BrewDog. Warzy szerokie spektrum piw – style tradycyjne i nowofalowe, w tym piwa leżakowane w beczkach, kwaśne z owocami. Pierwszym celem naszej współpracy było uwarzenie piwa, które zsumowałoby nasze owocowe doświadczenia. To był Fruit Ale. Najbardziej owocowe piwo jakie do tej pory uwarzyliśmy. Wspólnie promowaliśmy je na HaandFest, w Warszawie i Krakowie. Kacper Kulpa, był naszym łącznikiem i wspaniałym ambasadorem obu krajów. W 2018 roku chcemy pokazać, że kraft może robić piwa bardzo owocowe, i nie kwaśne. Warzymy piwo dla koneserów poszukujących naprawdę mocnych wrażeń. Poznajemy skandynawskie doświadczenia w produkcji piw dzikich, kwaśnych, z mocno drewnianym aromatem. Duża rzecz i całkiem nowy rozdział.