Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Last minute – DDH Pale Ale

W piwie last minute zdecydowaliśmy się wprowadzić do piwa dodatkową warstwę złożoności, stosując technikę podwójnego chmielenia na zimno, metodę szeroko znaną w IPA i mocniejszych Double IPA. Tym razem jednak zastosowaliśmy ją w kontekście stylu Pale Ale. Aby to osiągnąć, starannie dobraliśmy kombinację odmian chmielu, w tym Citra , HBC 630 i Enigma. 

Dodając chmiel na dwóch oddzielnych etapach fermentacji, byliśmy w stanie zintensyfikować chmielowy aromat i smak piwa. Początkowe chmielenie na zimno pozwoliło chmielowi nasycić piwo charakterystycznymi nutami tropikalnymi i cytrusowymi, wzmacniając ogólny profil aromatyczny. Następnie, na późniejszym etapie fermentacji, przeprowadziliśmy drugą rundę chmielenia na zimno, aby jeszcze bardziej wzmocnić chmielowy charakter, co zaowocowało żywą i wyraźną obecnością chmielu. 

Chmiel Citra wniósł swoje charakterystyczne, jasne aromaty cytrusów i owoców tropikalnych, podczas gdy odmiana HBC 630 dodała intrygującej chmielowej złożoności i odrobinę sosnowej żywicy. Naszym trzecim chmielem użytym podczas procesu warzenia to Enigma. Połączenie tych trzech odmian zaowocowało Pale Ale o unikalnym i urzekającym profilu chmielowym.    


STYL
DDH Pale Ale
DODATKI
Citra | HBC 630 | Enigma 
ZAWIERA
Słód jęczmienny, słód pszeniczny; Płatki owsiane, chmiel, drożdże