Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Piwo Jopejskie, limitowana warka!

30/06

Piwo Jopejskie: legendarny trunek rodem z Pomorza.

Jopejskie White Mulberry & Plums to wyjątkowe piwo o gęstej, ciemnej konsystencji, którego produkcję przez Browar Stu Mostów rozpoczęto w 2020 roku i od tamtej pory spokojnie leżakowało w dębowych beczkach, nabierając swojej niezwykłej charakterystyki.

Jego styl wywodzi się z regionów Pomorza, gdzie był warzony okazjonalnie i stanowił głównie dodatek do innych piw, dla wzbogacenia smaku. 

Piwo zachwyca swoją gęstą konsystencją oraz słodką naturą, wynikającą z potężnego ekstraktu, stanowiącego prawie połowę zawartości trunku. Poprzez użycie różnorodnych słodów karmelowych i prażonych, uzyskano szeroką gamę słodowych akcentów, a wraz z nim wysoki poziom cukru, stanowiący nie lada wyzwanie dla drożdży, wydłużając okres fermentacyjny. 

Na zakończenie leżakowania, do piwa trafiły suszone owoce morwy oraz śliwki, które nadają mu genialnej złożoności i rodzynkowego charakteru. Degustacja tego trunku to prawdziwe święto dla podniebienia. Jedna butelka spokojnie wystarczy na wieczorowe spotkanie się z przyjaciółmi.