Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Znakomite premiery!

20/04

Festiwal Beer Geek Madness już w ten weekend a to oznacza znakomite premiery z Browaru Stu Mostów.

Festiwal Beer Geek Madness już w ten weekend a to oznacza znakomite premiery z Browaru Stu Mostów.

Pierwsza z nich to piwo naprawdę wyjątkowe i to z kilku powodów. Art+52 to kooperacja z kijowskim browarem Varvar. Sekretem tej New England DIPY, pełnej aromatów mango oraz cytrusów, jest wykorzystanie gryki – dodatku rzadko spotykanego do piw w tym stylu ale charakterystycznego dla piwowarstwa ukraińskiego. Oprócz przyjaciół z Ukrainy, do projektu zaangażowaliśmy naszych stałych partnerów z innych kontynentów. Mocno pożądane odmiany chmieli otrzymaliśmy od nowozelandzkich plantatorów Freestyle Hops, a wyjątkowe szczepy drożdży od kanadyjskiego laboratorium Escarpment Laboratories. Obie firmy przekazały nam swoje produkty za darmo z jednego ważnego powodu: cały dochód z jego sprzedaży zostanie przekazany na rzecz organizacji pomocowej wskazanej przez Varvar. Autorką designu etykiety jest Anna Sarvira – kijowska artystka i ilustratorka, która od samego początku wojny aktywnie wyrażała sprzeciw wobec rosyjskiej agresji.

Druga premiera to King Nothing Double Chocolate Triple Fruited Imperial Pastry Sour. Smakowicie deserowe piwo z dodatkiem owoców (borówki czarnej, moreli, bananów) oraz czekolady. Piwo pełne, gęste, słodko-kwaśne, idealne na wiosenne wypady w plener!

Obie premiery do wypróbowania już w ten piątek 22.04 na festiwalu Beer Geek Madness oraz do złapania w naszym browarowym taproomie, bistro, sklepie firmowym na długosza 2, we wszystkich dobrych sklepach z piwami rzemieślniczymi oraz online na piwnemosty.pl

Zapraszamy!