Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Czarne złoto marki WRCLW

12/01

Czarne złoto marki WRCLW

Z hukiem rozpoczynamy świętowanie Dnia (tygodnia, miesiąca… roku?) Portera Bałtyckiego. Na początek kilka słów o najbardziej klasycznej z trzech premier, jakie przygotowaliśmy specjalnie na tę okazję.

Informacja w pigułce, dla osób, które z “czarnym złotem” nie miały jeszcze styczności: porter bałtycki XIX-wieczny styl, który Polacy doprowadzili do perfekcji. Warzony w naszym kraju cieszy się szczególną estymą. Od dawien dawna pozostaje hitem eksportowym, nagradzanym pod każdą szerokością geograficzną.  

Nasz WRCLW Porter Bałtycki Nitro Series jest klasycznym reprezentantem tych szlachetnych europejskich piw mocnych, choć wersja WRCLW należy do odmian lżejszych, o niższej zawartości alkoholu. To ciemne piwo dolnej fermentacji o dość długim (2-3 miesiące) czasie lagerowania. Swoją piękną barwę zawdzięcza słodom – palonym, karmelowym, monachijskiemu.  

WRCLW Porter Bałtycki jest piwem prostym w najlepszym tego słowa znaczeniu. Pierwsze skrzypce gra w nim wspomniana baza słodowa. W naszym autorskim wydaniu prezentuje się w stylowej wersji nitro. Został nasycony azotem, a nie dwutlenkiem węgla, dzięki czemu stał się bardziej gęsty i niezwykle gładki, co doskonale współgra z jego czekoladowo-kawowymi aromatami. Zachwyca nawet w trakcie nalewania do szklanki. Tańczące w nim drobniutkie pęcherzyki azotu tworzą niepowtarzalne układy, by w końcu przemienić się w efektowną, trwałą pianę. Zasmakuje amatorom ciemnego piwa w przystępnym wydaniu. Idealny na zimowe wieczory – i do obiadu. 

Premiera już 14.01.2022 r.