Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Premiery! Nitro stout i multigrain IPA

04/10

Dwa wyjątkowe piwa już w ten piątek!

W tym tygodniu rozlewamy MUTED HORN i GLOWING. Oba piwa są dla nas szczególne – z bardzo różnych powodów.

Bardzo cieszymy się z naszej współpracy z Muted Horn. To wyjątkowe miejsce na mapie Berlina, założony przez Kanadyjczyków niezależny bar serwujący najlepszy niezależny kraft na świecie – w tym piwa z Browaru Stu Mostów. Powstały pod szyldem Muted Horn nitro stout to baaardzo ciemne piwo, zainspirowane kanadyjskim deserem czekoladowym nanaimo i cieszące nozdrza takim właśnie, deserowym, aromatem (spodziewajcie się wanilii, kokosa, migdałów i wspomnianej czekolady). W szklance prezentuje się przepięknie – jego czerń idealnie podkreśla typowa dla nitro, efektowna piana.

GLOWING jest natomiast efektem naszego udziału w międzynarodowym projekcie o tej samej nazwie (tutaj więcej). To Multigrain IPA uwarzona z użyciem słodów jęczmiennego, owsianego, pszenicznego i żytniego oraz pysznego miodu. Chmiele? Rewelacyjna mieszanka chmieli Yakima Valley Cryo i Pellet. Zestaw specjalnie wyselekcjonowanych składników uzupełnia nasz własny szczep drożdży. GLOWING jest szczególny z jeszcze jednego powodu. W ramach udziału w projekcie wspomagamy dom tymczasowy Jagodzianki (i wy też możecie to zrobić, wystarczy zajrzeć tutaj:

Obie premiery trafią do naszego pubu, Sklepu Browaru Stu Mostów przy Długosza 2 we Wrocławiu, sklepu PiwneMosty.pl oraz do wszystkich dobrych sklepów z piwem w całej Polsce już 8 października.