Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Włosi nawarzyli piwa we Wrocławiu

09/08

Najnowszy polsko-włoski collab

Włosi z browaru rzemieślniczego Rebel’s do Wrocławia przyjechali specjalnie po to, żeby uwarzyć z nami piwo. Wcześniej „przejęli” krany w naszym pubie.

Takie wyjątkowe wizyty i rewizyty to znakomite okazje dla piwowarów, którzy mogą wymienić się wiedzą i doświadczeniem. W ramach jednej z takich piwnych kolaboracji wizytę przy Długosza 2 złożyli Włosi z rzymskiego browaru Rebel’s.

Siedziba powstałego w 2016 roku browar Rebel’s mieści się przy Via Ardeatina w Rzymie, w niegdyś opuszczonym domu, który Włosi sami wyremontowali i wyposażyli w niezbędny sprzęt. Posiadłość otacza sporych rozmiarów ogród, w którym organizowane są imprezy z setami didżejskimi i bardziej kameralne spotkania z przyjaciółmi.

By spróbować piwa od Rebel’s, nie trzeba było jednak jechać aż do Rzymu. Można było poznać ich smak 6 sierpnia przy Długosza 2. Po obowiązkowym wspólnym warzeniu z wrocławskimi piwowarami Włosi „przejęli” krany w pubie Browaru Stu Mostów, z których w piątkowy wieczór popłynęły m.in. uwarzone w Rzymie Future (Double Dry Hopped Pale Ale), Parrot Invasion (West Coast IPA) i Tropical Bomb (Imperial IPA).

Efektem wizyty będzie wyjątkowa wersja pilsa z dodatkiem interesujących włoskich chmieli. Naszego polsko-włoskiego piwa będzie można spróbować już we wrześniu.