Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Chmielimy bez kompromisów!

02/08

Najnowsze premiery NEIPA i West Coast IPA!

6 sierpnia z Browaru Stu Mostów wyruszą w świat dwie limitowane premiery z naszej wyjątkowej linii SPECIALS: FALLEN New England IPA oraz EVOLVING West Coast IPA.

 …a kto upadnie, kiedyś powstanie – tego w każdym razie będziemy się trzymać, racząc się pyszną FALLEN New England IPA. Uwarzyliśmy ją z najlepszego niemieckiego słodu jęczmiennego i płatków owsianych. Podczas chmielenia na zimno użyliśmy rewelacyjnej mieszanki chmieli amerykańskich i nowozelandzkich.

Wyższą biotransformację i większą soczystość osiągnęliśmy dzięki autorskiemu protokołowi SECRET SAUCE… aaale to nie wszystko. W trakcie fermentacji po raz pierwszy, eksperymentalnie, zastosowaliśmy też zupełnie nowy protokół chmielenia na zimno CONTINUOSLY DRY HOPPING, który pozwolił nam maksymalnie wykorzystać wszelkie dobra drzemiące w użytych chmielach.

Efekt: gładkie ciało, niska goryczka i przede wszystkim chmielowo-owocowa bomba, wypełniona wyrazistymi, przyjemnie łechcącym nozdrza tropikalnymi (melon!) i cytrusowym aromatami. CONTINUOSLY DRY HOPPING z pewnością docenią koneserzy przywiązujący dużą wagę do jakości piw chmielonych na zimno.

Jeśli FALLEN NEIPA to wynik eksperymentu, EVOLVING West Coast IPA z całą pewnością godnie reprezentuje rozwój dobrze znanego stylu. Uwarzyliśmy ją na prostej bazie słodowej i mocno nachmieliliśmy chmielami Ekuanot, Citra i Simcoe, zarówno w kotle, jak i podczas chmielenia na zimno. Fermentowana klasycznym czystym szczepem drożdży górnej fermentacji, wytrawna, gorzkawa – idealna do picia jedna za drugą.

Obie premiery dostępne od 6 sierpnia stacjonarnie w Concepcie Stu Mostów, a także w internetowym sklepie PiwneMosty.pl oraz we wszystkich dobrych sklepach z piwem w całej Polsce.