Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Weekend z Tiki Sour DIPA i Wild #14

12/07

Pyszny weekend z Tiki Sour DIPA i Wild #14

Gotowi na dwie wyjątkowe wakacyjne premiery? 16 lipca do sprzedaży trafią SWINGING Tiki Sour DIPA i Wild #14 Bière de soif. Wspólny mianownik – pyszność.

Stara dobra Citra oraz uwielbiane przez piwowarów z całego świata Sabro – te dwa chmiele będą siłą napędową nowej Double IPA od Browaru Stu Mostów. Citrę znamy i lubimy za sprawdzone aromaty (nie tylko) owoców tropikalnych (m.in. mango, melon, marakuja, papaja, ananas, ale też agrest czy pelargonia i jaśmin). Pochodzący z Nowego Meksyku chmiel Sabro z jeszcze większą mocą uwodzi m.in. mandarynką i przede wszystkim kokosem. Podczas warzenia SWINGING Tiki Sour DIPA wykorzystaliśmy słody jęczmienny i pszeniczny, płatki owsiane i laktozę, a potem potraktowaliśmy ją przecierem z mandarynki i płatkami kokosowymi.

Łagodniejsze – pozbawione chmielowej zadziorności – oblicze pyszności zapewni Państwu WILD #14 Bière de soif. Kolejna premiera w ramach naszej linii piw inspirowanych lekkimi winami i cydrami będzie charakteryzować się wyczuwalnym aromatem wanilii i wiśni. Pierwszy z nich zawdzięcza madagaskarskim ziarnom wanilii, drugi – lokalnym wiśniom „Łutówka”. Solidną podstawę „Czternastki” stanowi nasza leżakowana w beczkach baza w stylu Saison. Podczas warzenia wykorzystaliśmy słody jęczmienny i pszeniczny oraz płatki owsiane. WILD przez sześć miesięcy był kondycjonowany w butelce i wcale nie trzeba śpieszyć się z jego spożyciem, bo czas nadaje mu tylko niepowtarzalnego charakteru.

Oba piwa trafią do sprzedaży w piątek, 16 lipca. Będzie można je złapać stacjonarnie przy Długosza 2 we Wrocławiu, w sklepach internetowych: ConceptStuMostow.pl i PiwneMosty.pl.