Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

ART+42 New England Double IPA!

09/03

Nowy ART+ uwarzony w kooperacji z FUNKY FLUID!

ART+ 42 to piwo powstałe z… miłości do nowozelandzkich chmieli!

Uwarzyliśmy je wspólnie z warszawskim browarem Funky Fluid jako jedno z dwóch piw kooperacyjnych, które już niebawem pojawią się w naszej ofercie.

Bazę pierwszego z nich – ART+42 New England Double IPA stanowi słód jęczmienny i płatki owsiane, z których to połączenia udało nam się uzyskać ekstrakt na poziomie 18Plato zapewniający piwu odpowiednią gładkość. Dzięki nieco wyższemu ekstraktowi zapewniliśmy też piwu odpowiednią podbudowę pod bardziej intensywne chmielenie, uwydatniając tym samym jego soczystość.

Razem ze wzrostem ekstraktu postanowiliśmy też podnieść nieco hop rate, co przełożyło się na jeszcze bardziej intensywny, owocowy aromat. Od momentu otworzenia puszki uderza ono nutami marakui, liczi, białego wina, ananasa oraz mniej oczywistym aromatem kwiatów polnych, czarnego bzu oraz marmolady pomarańczowej. 

Tak mocno nachmielone i aromatyczne piwo najlepiej smakuje oczywiście na świeżo – zalecamy więc zdecydowany pośpiech i wyposażenie się w puszki podczas zaraz po rozlewie!

Szukać możecie ich już od tego piątku – 12 marca w naszym sklepie firmowym Concept Stu Mostów na Długosza 2 i wielu innych miejscach z dobrym piwem na mapie polski!

Dostępne będą również online za pośrednictwem stron: