Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Premiera Session IPA

03/02

Premiera sesyjnej wersji IPA w nowozelandzkim stylu!

W przyszły weekend przedstawimy Wam premierowo nie tylko nasz wyjątkowy 6-pak uwarzony w kooperacji z topowymi browarami z całego świata, ale też nowe piwo marki SALAMANDER.

Będzie to Session IPA nachmielona nowozelandzką mieszanką chmieli odmian Nelson Sauvin, Motueka, Southern Cross i Pacific Jade!

Piwa sesyjne to przede wszystkim piwa bardziej pijalne i charakteryzujące się mniejszą zawartości alkoholu w porównaniu ze swoimi nie-sesyjnymi odpowiednikami.

Sesyjna wersja IPA powstała w Wielkiej Brytanii podczas trwania I Wojny Światowej. Ciężko pracujący w fabrykach robotnicy mieli w trakcie dnia pracy dwie sesje, czyli przerwy, w trakcie których panowało ogólne przyzwolenie na picie piwa, którego zadaniem było wzmocnienie pracowniczych morali. Od popularnych w tamtych czasach porterów i stoutów różniła je przede wszystkim niższa zawartość alkoholu i delikatniejszy smak, dzięki któremu konsumpcja nie kolidowała z optymalizacją pracy.

Nasi piwowarzy stworzyli więc lekką bazę słodową i potraktowali ją konkretną dawką chmielu. Użyli na tą okazję specjalnie wyselekcjonowaną mieszankę chmieli z Nowej Zelandii, która odwdzięczyła się aromatem wypełnionym nutami agrestu, białego wina i owoców tropikalnych. Cytrusowy finisz dodaje jeszcze więcej pijalności i podkreśla czysty, chmielowy charakter piwa.

Zapraszamy już 19 lutego po premierowe puszki do naszego sklepu firmowego Concept Stu Mostów na Długosza 2 lub zakupów online za pośrednictwem stron: