Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Sezonowy powiew piwny na Długosza!

18/01

Premiera dwóch pierwszych piw sezonowych!

Poznajcie pierwsze z naszych piw sezonowych, które wypuszczać planujemy…raz na dwa miesiące!

Będą to pozycje inspirowane aktualną porą roku i stworzone po to, aby towarzyszyć Wam bez względu na to czy za oknem ukazuje Wam się zmrożona tafla śniegu, czy też plenerowo celebrujecie czas w trakcie ciepłych, letnich popołudni i wieczorów.

Niebawem spodziewajcie się większej ilości informacji związanych z naszym kalendarzem premier na rok 2021, a już teraz przygotujcie się na dwie pierwsze z nich, które na sklepowe półki trafią już w ten piątek:

1. Dark Lager

Nasze pierwsze sezonowe piwo na styczeń i luty to jednocześnie nasz… debiutancki czeski lager!

Jeśli jesteście na bieżąco z warzonymi przez nas piwami kierunek ten nie powinien Was mocno zdziwić. W 2020 roku do naszej oferty dołączyło kilka lagerów takich jak #Fest i #Helles Lagerbier oraz nowa, chmielona na zimno wersja WRCLW Pils. W związku z tym, że bardzo cenimy sobie piwa w czeskim stylu (podobnie jak i niewielką odległość do granicy z tym pięknym krajem, która zapewnia nam bezproblemowy dostęp do nich) po długich i ekscytujących poszukiwaniach zdecydowaliśmy, że nadszedł czas na uwarzenie jednego z nich we Wrocławiu!

Nasz wybór padł na Tmavy Lezak będący pełnym, słodowym i ciemniejszym piwem dolnej fermentacji oraz drugim najczęściej pijanym za czeską granicą piwem (zaraz po pilznerze).

Naszą wersję tego stylu uwarzyliśmy z wykorzystaniem najwyższej jakości słodów pilzneńskich i monachijskich, dodatkiem palonych słodów specjalnych, miękkiej wrocławskiej wody, niemieckiego chmielu i domowego szczepu drożdży Lagerbier!

2. Oak Aged Brown Ale

Drugim piwem, które będziecie mogli spróbować premierowo w ten piątek jest kompleksowy i słodowy #BrownAle leżakowany w obecności dużej ilości płatków dębowych. To prawdziwa kwintesencja brytyjskiego szyku w piwnym wydaniu wypełniona nutami ciasteczek, orzechów i karmelu uzupełnionych delikatnie dębowym, waniliowym afterteast’em. Wysoko pijalne, pełne o ciemnobrązowej barwie, beżowej pianie i niskiej goryczce.

Do spróbowania już 22 stycznia!