Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Premiera ART+40 Kveik DIPA

21/12

Poznajcie 40. piwo z serii ART – Kveik DIPA!

Browar Nepomucen to jeden z topowych polskich browarów rzemieślniczych, zlokalizowany w Dolinie Baryczy na pograniczu Wielkopolski oraz Dolnego Śląska. Czeka tam na Was nie tylko dobre piwo, ale i piękne krajobrazy oraz znane na całą Polskę stawy milickie, w których hodowane są m.in. karpie świąteczne!

Piwowarzy z Nepomucena znani są między innymi z warzenia mocniej nachmielonych stylów piwnych. Łącząc więc siły, wiedzę i umiejętności w trakcie tworzenia receptury naszego wspólnego piwa szybko postanowiliśmy postawić na podwójną IPA. 

Ale… jak to bywa w piwach z serii ART… nie jest to zwyczajna DIPA!

Jej bazę stanowi zasyp składający się głównie ze słodu jęczmiennego oraz płatków owsianych dzięki czemu barwa piwa jest słomkowo-złota a ciało pełne. Aromatu nadało jej podwójne chmielenie na zimno odmianami Citra, Galaxy i Columbus, których połączenie poskutkowało nutami ananasa, mango, cytrusów oraz zielonych konopi. 

Gwoździem programu są jednak drożdże Kveik, które zostały wyizolowane w latach 90’ z kultury domowej Norweskiego Browaru mieszczącego się w mieście Stranda. Piwa fermentowane z ich wykorzystaniem charakteryzują się przede wszystkim wyjątkowym, intensywnie owocowym profilem. 

Jego smak i aromat poznać będziecie mogli już w najbliższy poniedziałek – 28 grudnia w trakcie premiery 40. już piwa z serii ART!

Puszek Kveik IPA szukajcie w naszym sklepie firmowym – Concept Stu Mostów na Długosza 2 oraz zakupów online za pośrednictwem stron: