Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Premiera Helles Lagerbier!

09/11

Weekend z WRCLW Helles Lagerbier!

Nasze nowe piwo marki WRCLW – Helles Lagerbier, to kolejne podwyższenie poprzeczki w warzeniu piw w stylu lager.

Ten styl zdecydowanie wystawia umiejętności piwowarów na ciężką próbę, będąc wyrafinowanym przykładem południowo-niemieckiego piwowarstwa. Wyróżnia się przede wszystkim bazową słodowością, miękką chmielową goryczką i wysoką pijalnością. Prosta receptura nie pozostawia miejsca na pomyłki – użycie jedynie 2 odmian chmieli, czystego w profilu szczepu drożdży i słodu sprawia, że to umiejętności piwowarów i procesy zachodzące w warzelni są kluczem do sukcesu.

Wykorzystaliśmy w 100% niemiecki słód pilzneński, stosunkowo miękką wodę z miejskiego ujęcia, dwie szlachetne odmiany chmielu niemieckiego pochodzenia i drożdże z jednego z naszych ulubionych browarów w Bawarii. Następnie fermentowaliśmy piwo na zimno, leżakowaliśmy przez 4 tygodnie w temperaturze 0°C i naturalnie je nagazowaliśmy.

To doskonałe piwo sesyjne o słodowym aromacie białego chleba, nutach świeżo ściętej trawy i odrobinie skórki cytrynowej. Wszystkie z osobna wyczuwalne, ale też perfekcyjnie zbalansowane!

Jeśli szukacie piwnego towarzysza długich, chłodnych wieczorów, to dobrze trafiliście – nie przegapcie premiery 13. listopada i dajcie się tej jesieni porwać magii piw w stylu #lager!