Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Premiera ART+39 i NEIPA!

28/09

Zapraszamy na wyjątkową, podwójną premierę piwną!

Październik przywitamy na Długosza 2 dwoma wyjątkowymi premierami marek ART i SALAMANDER!

Na wszystkich z Was, którzy mają ochotę powspominać wakacyjne chwile czekać będziemy z piwnym efektem kreatywnej kooperacji z browarem La Pirata – Art No. #38 Pastry Sour Ale Cherry Cola!

Inspirację do powstawania piw typu #PastrySour w naszym browarze stanowiły do tej pory popularne desery na bazie owoców i koktajle. Przy okazji warzenia kolejnego piwa w tym stylu postanowiliśmy pójść o krok dalej i inspirację zaczerpnąć z jednego z najpopularniejszych napojów bezalkoholowych.

Jeśli było Wam dane przeżyć lata 90-te, to z pewnością kojarzycie moment, w którym Cola Cherry pojawiła się na rynku!

Aby odtworzyć jej smak w piwie, bazę ze słodowanego jęczmienia, pszenicy i płatków owsianych oraz cukru mlecznego – laktozy zakwasiliśmy bakteriami szczepu Lactobacillus i aromatycznym syropem o smaku coli!

Spróbujcie sami i dajcie się przenieść do kolorowych lat 90!

A wszystkim tym, którzy marzą o ostatecznym pożegnaniu lata (a wraz z nim kwaśnych piw z gatunku pastry oraz sour) z pomocą przyjdzie goryczkowa NEIPA marki SALAMANDER nachmielona odmianami Meridian i El Dorado!

New England IPA to jeden z naszych ulubionych stylów piwnych, który za każdym razem zachwyca aksamitną teksturą i intensywnym aromatem chmielowym! Zawdzięcza go przede wszystkim chmieleniu na zimno z wykorzystaniem hop-guna oraz zastosowanych odmian – tym razem wykorzystaliśmy w tym celu chmiel #Meridian oraz #ElDorado, które odwdzięczyły się cytrusowo-tropikalnymi nutami!

Wysokie zmętnienie udało nam się uzyskać dzięki dodatkowi płatków owsianych oraz fermentacji domowym szczepem drożdży #HouseAle – będzie rześko, pysznie i owocowo!
Szykujcie się na nie jeden, a aż dwa premierowe, pierwsze łyki podczas weekendu 2 – 4 września!
Zapraszamy Was też na stronę wydarzenia, na którym na bieżąco informować będziemy o wszystkich zaplanowanych na tę okazję atrakcjach.