Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

NEIPA Simcoe, Citra, Centennial!

18/02

Nowa NEIPA z marki Salamander!

New England IPA jest jednym z najnowszych styli w rodzinie India Pale Ale, który powstał w Stanach Zjednoczonych w stanie Vermonth. Piwowarzy z tego regionu, wbrew wszelkim znanym zasadom dodali chmiel do piwa na etapie fermentacji. Zazwyczaj nie ma to pozytywnego wpływu na proces, ale w odpowiednich warunkach drożdże mogą biotransformować (przekształcać) olejki chmielowe w nieco inne związki, nadające jeszcze pełniejszego aromatu chmielowego!

Zachęceni wyśmienitym odbiorem poprzednich piw w stylu New England z naszej oferty, postanowiliśmy uwarzyć je ponownie – tym razem korzystając z mieszanki chmieli: Simcoe, Citra & Centennial!
Jeszcze jaśniejszy zasyp z potężnym udziałem płatków owsianych, głęboki i aksamitny smak zbożowy, fermentowany nowym szczepem drożdży Vermont Ale o jeszcze wyraźniejszym cytrusowo-owocowym charakterze. Wyjątkowo obficie chmielone w tanku leżakowym połączeniem chmieli: Simcoe, Citra i Centennial, które odwdzięczyły się intensywnymi nutami cytrusowymi – cytryny, grapefruita i pomelo z wyczuwalnym akcentem żywicznym i kwiatowym. Będzie rześko, pysznie i owocowo!
Zapraszamy 27 lutego do naszego Pubu oraz Concept Stu Mostów na pierwszy łyk!