Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

BGM | Black and Sour Week!

07/11

BGM | Black and Sour Week w Browarze Stu Mostów

Z okazji pierwszej w historii jesiennej edycji Beer Geek Madness | Black and Sour, która odbędzie się 9 listopada 2019 w Zaklętych Rewirach, szykujemy cały tydzień piwno-kulinarnych atrakcji w Browarze oraz Concepcie Stu Mostów!

Zapraszamy na Długosza 2 wszystkich miłośników dobrego smaku, aby wspólnie celebrować go w trakcie tygodnia poprzedzającego ten wyjątkowy festiwal. Czekać będzie na Was specjalna selekcja tematyczna piw ciemnych i kwaśnych na naszych pubowych kranach, oraz wyjątkowe, dedykowane menu.

KOLACJA PIWNA BGM | BLACK and SOUR

Wydarzeniem tygodnia będzie kolacja piwna BGM, podczas której połączymy doświadczenie naszego specjalizującego się w kuchni polskiej Head Chef`a Michała Czekajło z wiedzą, specjalizującego się w kuchni azjatyckiej Sushi Chef`a i właściciela restauracji SushiYa – Michała Kostrzewy!

Jeśli jesteście ciekawi co powstanie w wyniku tego zderzenia technik, produktów i smaków – nie czekajcie i już dziś dołączcie do wydarzenia  – zapraszamy!

ZWIEDZANIE BROWARU

W dzień festiwalu uruchamiamy dodatkowy termin zwiedzania naszego Browaru, aby ludzie tacy jak my,  zakręceni na punkcie piwa, mogli jeszcze pełniej poczuć piwny klimat Wrocławia!

W trakcie wycieczki po naszej hali produkcyjnej pokazujemy różnice pomiędzy produkcją rzemieślniczą a masową oraz technologicznie rozwiązania, które wykorzystują najbardziej renomowane browary na świecie. Pokażemy Wam cały proces produkcji: od ziarna, po pakowanie oraz opowiemy o piwach, które warzymy!

BGM | BLACK AND SOUR

Podczas festiwalu zaprezentujemy dwa uwarzone na tę okazję piwa z gatunku Black oraz Sour:

1. SOUR: WILD #2 Riesling Sour Ale
To wyjątkowa hybryda łącząca świat piwa i wina, w której po raz kolejny przekraczamy granicę konwencjonalnej sztuki piwowarskiej tworząc prawdziwie unikatowe połączenie! Przedstawiamy piwo, które po krótkiej fermentacji w tanku trafiło wraz z bakteriami i dzikimi drożdżami do drewnianych beczek i leżakowało w nich niemal cały rok, dojrzewając i układając swój profil!
Ale to nie wszystko!
W trakcie winobrania zebraliśmy świeże, lokalne winogrona odmiany Riesling i dodaliśmy je do piwa na etapie fermentacji. Po oddzieleniu od owoców uzyskaliśmy coś niesamowitego – produkt o głębokim, pomarańczowym kolorze przepełniony aromatami polnych kwiatów, białych owoców, stajni oraz szeroko pojętego „Funky”. W smaku wyczuwalna jest orzeźwiająca kwaśność owoców pestkowych, nieco cierpkiej taniniczności oraz charakterystyczną dla Rieslinga wytrawność.
To piwo niepasteryzowane i refermentowane co wpływa na ciągłe jego zmiany zachodzące wraz z ubiegającym czasem – przekonajcie się sami jak smakuje na BGM Black an Sour 2019!
Parametry: Ekst. 16,0% wag., Alk. 8,0 %, IBU 5
2. BLACK: WRCLW Baltic Porter Double Vanilla Bourbon Barrel Aged 2019 NITRO 
Solidna podbudowa słodowa i przypominający wafle w czekoladzie delikatny aromat ciemnych słodów tworzących pełny, słodkawy i czysty profil zbalansowany nienachalną goryczką.
Poddany pół rocznemu leżakowaniu we wnętrzu dębowych beczek po bourbonie Four Roses, gdzie nabrał intensywnego aromatu wanilii, korzenności oraz subtelnych nut kokosa. Na koniec do beczki trafiło kilkadziesiąt lasek meksykańskiej wanilii w efekcie czego powstał podwójnie waniliowy Porter Bałtycki o kremowej teksturze, zwieńczonej piękną, drobnopęcherzykową pianą azotową! W sam raz na piwny deser rasowego Beer Geeka!
Parametry: Ekst. 25,0 % wag., Alk. 9,7 %, IBU 40

Zapraszamy!