Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Nectarine Weizenbock!

24/10

WRCLW Weizenbock w dwóch wersjach: Nectarine & Raspberry!

Zapraszamy na pierwszy łyk klasyki w naszej owocowej aranżacji – pszenicznego koźlaka z marki WRCLW w dwóch wersjach: premierowego Nectarine Weizenbock oraz długo wyczekiwanego powrotu Raspberry Weizenbock!

Weizenbock to ciemniejsza wersja koźlaka pszenicznego o głębokiej, bursztynowej barwie, którą zawdzięcza użyciu w procesie produkcyjnym ciemnych słodów: karmelowego i czekoladowego.

Intensywne aromaty odsłodowe spójnie łączą się z pochodzącymi od drożdży nutami przyprawowymi i owocowymi. Słodycz tego piwa przełamana została przez dodatek owoców – do słodowej podstawy dodaliśmy przecierów z malin i nektarynek. Wzbogaciły one smak piwa o aromaty charakterystyczne dla użytych owoców, które świetnie łączą się ze słodową, chlebowo-zbożową podstawą oraz aromatami bananów i goździków pochodzącymi od drożdży. Podkreślona przez dodatek owocowy kwasowość spotęgowała natomiast uczucie orzeźwienia!

Weizenbock ze swoim słodowym charakterem i niską goryczką świetnie zaprezentuje się w towarzystwie dziczyzny. By zaakcentować dodatek owoców warto uwzględnić w daniu rozmaryn. Świetnie sprawdzi się on również jako uzupełnienie czekoladowych i owocowych deserów.

W trakcie premierowego weekendu na Długosza będziecie mieli okazję spróbować obu wersji w połączeniu ze specjalnym menu skomponowanym zgodnie z zasadami beer & food pairingu:

Serwować będziemy: chrupiące udko z kurczaka z sosem korzenno-cytrusowym, którego smak zbalansuje słodycz piwa. Na danie główne polecamy natomiast kluski dyniowe z pieczoną brzoskwinią i wędzoną śmietaną oraz babeczki z budyniem piwnym na deser. Koniecznie odwiedźcie nas w trakcie trwania weekendu i wypróbujcie tego maksymalnie aromatycznego, pysznego połączenia!