Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Premiera Salamander New England IPA!

07/10

Zapraszamy na premierę Salamander New England IPA!

To piwo mgliste i aksamitne, o głębokiej pomarańczowej barwie i wyrazistym smaku. Dwukrotne chmielenie na zimno z zastosowaniem chmieli aromatycznych: Galaxy, Citra i Eureka nadało intensywnych nut owocowych: brzoskwini, gruszki, mandarynki, marakuji oraz grapefruita!

New England IPA jest jednym z najnowszych styli w rodzinie India Pale Ale, który powstał w Stanach Zjednoczonych w stanie Vermonth. Piwowarzy z tego regionu, wbrew wszelkim znanym zasadom dodali chmiel do piwa na etapie fermentacji. Zazwyczaj nie ma to pozytywnego wpływu na proces, ale w odpowiednich warunkach drożdże mogą biotransformować (przekształcać) olejki chmielowe w nieco inne związki, nadające jeszcze pełniejszego aromatu chmielowego!

Zachęceni wyśmienitym odbiorem poprzedniego piwa w stylu New England z naszej oferty, postanowiliśmy uwarzyć je ponownie – tym razem korzystając z mieszanki chmieli: Galaxy, Citra i Eureka!
Głęboki, aksamitny i zbożowy smak uzyskaliśmy dzięki użyciu ponadprzeciętnej ilości słodów oraz dodatku w postacie płatków owsianych. Bazę słodową poddaliśmy następnie procesowi fermentacji z wykorzystaniem naszych ulubionych drożdży Burlington i procesowi chmielenia na zimno. Zastosowane odmiany nadały tym razem soczystych aromatów brzoskwini, gruszki, mandarynki, marakuji oraz grapefruita – zapraszamy do naszego Pubu na pierwszy łyk!