Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Premiera Salamander New England IPA!

20/08

Przedstawiamy premierowo Salamander New England IPA Citra, Mosaic & Simcoe!

Po sukcesie naszego ostatniego piwa z marki ART – ART+28 New England IPA przygotowaliśmy dla Was drugą odsłonę tego stylu! Tym razem będzie to New England chmielony odmianami Citra, Mosaic i Simcoe!

To jeden z najnowszych styli w rodzinie India Pale Ale, który powstał w Stanach Zjednoczonych w stanie Vermonth. Piwowarzy z tego regionu, wbrew wszelkim znanym zasadom dodali chmiel podczas… fermentacji. Chmielenie na tym etapie nie wpływa zazwyczaj pozytywnie na proces, ale w odpowiednich warunkach drożdże mogą biotransformować olejki chmielowe w nieco inne związki, nadające jeszcze pełniejszego aromatu chmielowego!  

Do naszej New England IPA dodaliśmy dużą ilość brytyjskich słodów (aż 7. odmian!) i płatków owsianych dla  aksamitnego, głębokiego smaku i zmętnienia. Dwukrotne chmielenie na zimno odmianami Citra, Mosaic i Simcoe wpłynęło na profil aromatyczny piwa i nadało mu soczystości. Na litr wyprodukowanego piwa przypadło łącznie aż 23 g chmielu! Wypełnione jest ono po brzegi aromatami mango, cytrusów, ananasa, brzoskwini oraz liczi, które w połączeniu z mętną, soczystą podbudową sprawiąją, że wprost nie można się od niego oderwać – zapraszamy na pierwszy łyk już 22. sierpnia!