Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Premiera DDH DIPA El Dorado & Citra!

01/08

Zapraszamy na IPA Week oraz pierwszy łyk Salamander DDH DIPA El Dorado & Citra!

Zapraszamy na IPA Week w Browarze Stu Mostów, którego uwieńczenie stanowić będzie premiera Salamander DDH DIPA El Dorado & Citra! 

India Pale Ale znany powszechnie pod postacią skrótu „IPA”  to jeden z najpopularniejszych styli piwnych na świecie i swoisty symbol piwnej rewolucji. Z tego też względu w naszym Pubie na Długosza celebrować będziemy IPA Day przez cały tydzień! 

W ramach IPA Week zapraszamy już dziś i jutro na panele dyskusyjno-degustacyjne, które odbędą się o godzinie 19:30 w Pubie Stu Mostów, oraz codziennie – od 1. do 7. sierpnia na specjalną tematyczną selekcję piw w stylu IPA na kranach! 

Zwieńczeniem tygodnia IPA, będzie premiera Salamander DDH DIPA El Dorado & Citra!

To kolejna już nasza odsłona mocnej, podwójnie chmielonej na zimno, mętnej i soczystej Double IPA. Tym razem będzie jeszcze bardziej intensywna, soczysta, pełna i aromatyczna!

Do jasnej, zamglonej podstawy ze słodu pszenicznego i owsianego dodaliśmy pokaźne ilości chmieli: El Dorado oraz Citra. Zrobiliśmy to dwukrotnie: podczas późnej fazy fermentacji oraz w trakcie leżakowania. W efekcie uzyskaliśmy bardzo intensywny profil aromatyczny piwa – po brzegi wypełnione jest ono nutami grapefruita, limonki, ananasa, mango, gruszki oraz owoców pestkowych. 

DDH DIPA El Dorado & Citra to piwo o wyraźnej podbudowie słodowej, przyjemnej teksturę i zmętnienieniu, uzyskanym dzięki dodatkowi płatków owsianych oraz słodów pszenicznych. Zastosowane w procesie produkcji chmiele nadały mu natomiast unikalnego, tropikalnego charakteru.

Zapraszamy już 8. sierpnia na pierwszy łyk do naszego Pubu na Długosza!