Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Okrągły Stół w Browarze Stu Mostów

27/05

Europa na Widelcu 2019

W Browarze Stu Mostów chcemy warzyć piwo, które będzie tworzyć najpiękniejsze mosty. Między ludźmi, miastami i krajami. Między historią, teraźniejszością i przyszłością. Festiwal „Europa na widelcu” doskonale wpisuje się w ten manifest i daje nam niepowtarzalną okazję zaprezentowania naszych produktów uczestnikom tego wyjątkowego wydarzenia, które w tym roku odbywać się będzie pod hasłem wolności i nawiązywać do przemian, które nastąpiły w Europie po 1989 roku.

Wierzymy, że piwo jest ważne dla naszej narodowej tożsamości. A Wrocław to bez wątpienia miasto z bogatą piwowarską tradycją. Dlatego też podczas festiwalu chcemy zaprezentować przede wszystkim nasz WRCLW SCHÖPS i jego historię. To piwo, które jest częścią tożsamości Wrocławia – w Browarze Stu Mostów odtworzyliśmy styl warzony pod marką Wrocławia już przeszło 500 lat temu, który przyniósł miastu sławę i renomę. Zapomniana receptura powróciła, dzięki zaangażowaniu historyków, piwowarów i browarników z całego świata.

Tegoroczna edycja „Europy na widelcu” to prawdziwe święto tradycji i wolności. Tematem wiodącym wydarzenia jest bowiem kuchnia krajów, które powstały po 1989 roku lub właśnie wtedy odzyskały swoją tożsamość: m.in. Czechy, Słowacja, Bułgaria, Rumunia, kraje dawnego bloku wschodniego czy dawnej Jugosławii. W związku z tym Browar Stu Mostów przygotował specjalne MENU FESTIWALOWE, związane z rocznicą obrad Okrągłego Stołu: sztuka śledzia z remoladą i chlebem żytnim z Conceptu Stu Mostów, gzik z wędzonym twarogiem, ziemniakiem i mizerią z małosolnych oraz rurka z kremem i chmielem.

W dniach 29 maja – 2 czerwca, zapraszamy do wspólnego świętowania na Długosza 2 oraz na wrocławskim rynku, gdzie na firmowym stoisku nr 161 będzie można nabyć nasze historyczne piwo WRCLW SCHÖPS i spróbować naszych przekąsek z Conceptu Stu Mostów, w tym tradycyjnego PRECLA PIWNEGO STU MOSTÓW, oraz zakupić przetwory takie jak: musztarda z brzeczką czy chleb z młótem.