Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Najmocniej nachmielone piwo

25/04

Premiera ART+26 DIPA Yuzu and Guava

Wraz z piwowarami z browaru Finback, z nowojorskiej dzielnicy Queens, połączyliśmy potężne, chmielone Double India Pale Ale ze sporym dodatkiem przecierów z różowej gujawy oraz Yuzu. Uderzenie cytrusów i tropików z chmielem, w charakternej Double IPA: ART+26 DIPA Yuzu and Guava. Tak się pija w Queens, a już 10 maja, w całej Polsce!

Przymiotnik „DIPA” w nazwie nie występuje przypadkowo – piwo jest bardzo solidnie nachmielone – najwięcej chmielu trafiło do Whirlpoola i przede wszystkim podczas leżakowania. Łącznie, niezwykle pięknie pachnących odmian Citra, Mosaic i Simcoe, zużyliśmy ponad 30 g na litr gotowego piwa. To kolejne, po ART+24 DDH DIPA Oat and Spelt, nasze najmocniej nachmielone piwo!

Piwo jest bardzo jasne, szczególnie jak na tak wysoki ekstrakt (21 Plato), gdyż zostały użyte wyłącznie jasne słody. Zasyp składa się przede wszystkim ze słodu pilzneńskiego, do którego dla delikatnego zmętnienia i aksamitnej gładkość dodaliśmy jeszcze płatków owsianych i pszenicznych. Część ekstraktu pochodzi z maltodekstryny – niefermentowanego cukru, który nadaje pełni i lekkiej słodyczy.

Wraz z aromatem chmielowym dają o sobie znać dodatki owocowe:

Przecier z różowej gujawy – naturalny, 100% przecier, produkowany z całych owoców, razem z pestkami. Gujawa to niezwykły owoc, nazywany często „jabłkiem tropików” jest lekko cierpki, delikatnie kwaśny, z wyczuwalną słodyczą. W aromacie można znaleźć dziesiątki nut, z których najbardziej charakterystyczne są:  czarnej porzeczki, zielonej trawy, kwiatów, owoców oraz nieco ostry, fenolowy – przypominający biały pieprz oraz goździki.

Sok z YuzuCitrus junos, czyli Yuzu, to kwaśny owoc cytrusowy uprawiany w Japonii. Znany jest ze swojej intensywności – to najbardziej kwaśny i aromatyczny owoc cytrusowy. Jest niezwykle wydajny – sok przygotowuje się z całych owoców, razem ze skórką, dzięki czemu jest bardzo intensywny. W piwie podwyższa kwaśność i odpowiada za świeży i wyraźny aromat cytrusowy.