Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Premiera ART+25

15/04

Premiera ART+25 Crumble Sour IPA Peach and Pineapple

Crumble to pyszny, zapiekany deser oparty na owocach i kruszonce, na punkcie którego oszaleli Anglicy. Również Polacy zajadają się różnymi wariacjami tego dania. Dlatego też przy współpracy z Davem Kerr’em, piwowarem z brytyjskiego browaru Wylam Brewery postaraliśmy się odtworzyć smak crumble w piwie!

Już niedługo, 25 kwietnia, premiera ART#25 Crumble Sour IPA Peach and Pineapple! Będzie to słodko-kwaśna IPA, z dodatkiem przecieru z brzoskwiń i ananasa, leżakowana na prażonych płatkach kokosowych wraz z podpiekanymi orzechami laskowymi oraz suszoną wanilią. Prawdziwa bomba smaku!

O niezwykłości tego piwa stanowią dodatki:

  • Przeciery z pełnych, niesamowicie aromatycznych, kwaśnych i soczystych brzoskwiń i ananasów, których łączny dodatek stanowi ponad 18%!
  • Prażone orzechy i płatki kokosowe, laski wanilii – dzięki nim uzyskaliśmy efekt „słodkiej kruszonki” w piwie. Co ciekawe, orzechy i płatki kokosowe prażyliśmy sami, tuż przed dodatkiem do zbiornika leżakowego, aby wydobyć z nich cały aromat.

Piwo jest bardzo jasne, ze względu na użyte przez nas słody – zasyp składa się przede wszystkim ze słodu pilzneńskiego i pszenicznego. By piwo zmętnić i nadać mu aksamitnej gładkości dodaliśmy płatków owsianych. Część ekstraktu pochodzi z laktozy – niefermentowanego cukru mlecznego, który nadaje pełni i lekkiej słodyczy.

Przymiotnik „IPA” w nazwie piwa nie występuje przypadkowo – co prawda piwo ma dość stonowaną goryczkę jak na ten styl, ale nie zrezygnowaliśmy z solidnego nachmielenia na zimno odmianami Citra, Motueka oraz Saphir.

Wydarzenie na fecebooku: https://www.facebook.com/events/453609635385281/