Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Imperial Hazy IPA

02/04

Premiera SALAMANDER Imperial Hazy IPA

SALAMANDER Imperial Hazy IPA  to połączenie tradycyjnego podejścia do imperialnej AIPA – czyli jasnego, intensywnie nachmielonego na goryczkę piwa z nowatorskim trendem zmętnionej soczystości. Duża ilość chmielu w tanku leżakowym wpływa na niezwykły aromat – SALAMANDER Imperial Hazy IPA pełne jest nut grejfrutowych, mandarynkowych oraz sosnowych.

Nazwa mówi o piwie wszystko!

Imperial – użyty w nazwie przymiotnik kojarzy się z dużymi liczbami. I bardzo dobrze, bo ekstrakt na poziomie 19% powoduje, że piwo jest degustacyjne. Pomimo wysokiego początkowego ekstraktu, słodowość pełni tutaj konieczne tło dla gigantycznej chmielowości. Dlatego zasyp składa się tylko z jasnego słodu pilzneńskiego, pozwalając nowofalowym chmielom na pokazanie co potrafią.

Hazy – zacieranie słodu w wyższych temperaturach pozwoliło zachować zmętnienie, które kojarzone jest z podwyższonym odczuciem „soczystości” tego piwa.

IPA to styl który z definicji musi być wypełniony chmielem aż po same brzegi! Chmiel oczywiście musi nadać niezbędną goryczkę – intensywną, którą zrównoważy moc tego piwa. Aby jak najwięcej chmielu dodać na aromat użyliśmy goryczkowego ekstraktu chmielowego – który nadaję niezbędnej, czystej i intensywnej goryczki. Na aromat powędrowały ogromne ilości chmieli:

Eureka! – charakteryzuje się cytrusowym profilem, któremu towarzyszą nuty brzoskwini, sosny, mandarynek, czarnej porzeczki z ziołowym finiszem

Citra – klasyka piwnej rewolucji, o niebywale cytrusowym aromacie

Chinook – który dobrze balansuje bukiet swoją grapefruitowością oraz aromatami sosnowymi

Nie przegapcie premiery tego piwa!

Premiera już 4 kwietnia w dwóch miejscach w Polsce w tym samym czasie: w siedzibie Browaru, na Długosza 2 we Wrocławiu oraz na Stadionie w Warszawie, podczas 10 Warszawskiego Festiwalu Piwa.

Na Długosza premierowy Salamander Imperial Hazy IPA polecamy spróbować wraz ze specjalnie przygotowanym na tę okazję daniem – sercami drobiowymi z chilli i kalafiorem z dodatkiem sosu stout.

Więcej na temat piwa: https://100mostow.pl/salamander-imperial-hazy-ipa/

Dołącz do naszej premiery na Facebooku: https://www.facebook.com/events/812354659124136/