Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

#aperitif

21/01

Before z ART#23 Kiwi and
Cherry Berliner Weisse,
24-27/01

Premiera ART#23 Kiwi and Cherry Berliner Weisse

Po raz drugi spotkaliśmy się z hiszpańskim MALTE. Nasze najnowsze piwo to harmonijne połączenie kwaśnego i lekkiego stylu Berliner Weisse z owocowym akcentem – przecierem z hiszpańskiego kiwi i sokiem tłoczonym z polskich wiśni. Owocowy berliner to oryginalny aperitif. Już pierwszy jego łyk pobudza nerwy smakowe, orzeźwia i działa rozluźniająco. Premiera ART#23 będzie okazją do promocji piwnego aperitifu. Idea pobudzenia apetytu i odprężenia nas, tak byśmy w luźnej atmosferze rozpoczęli posiłek. Partnerem Malte, bo jak mówią zawodowcy, od dobrego aperitifu zależeć może całość imprezy!

Galicyjskie MALTE swoją pozycję w Hiszpanii zbudowało wokół połączenia piwa i jedzenia. Czerpiemy z obu stron to co najlepsze. Dzięki szampańskiemu wysyceniu połączonemu z wyczuwalnym charakterem zarówno kiwi, jak i wiśni oraz intensywną kwaśnością piwa uzyskujemy idealne orzeźwienie. Wspólnie z Malte promujemy piwny aperitif. W Hiszpanii króluje fino, we Francji szampan, lekkie białe wino, we Włoszech prosecco lub Martini (wermut) podawane schłodzone z plasterkiem, skórką, owoców. Oprócz funkcji dekoracyjnej, dostajemy orzeźwiający aromat. Najpopularniejszym aperitifem na świecie jest Campari z sokiem pomarańczowym lub grejpfrutowym. Sam sok owocowy dla osób niepijących. A u nas owocowy berliner. Zapraszamy na premierę ART#23 Kiwi and Cherry Berliner Weisse!

Mimo środka zimy oferujemy orzeźwiający i dodający świeżości dodatek owoców – aromatycznego kiwi w formie przecieru oraz wiśni w postaci naturalnego w 100% tłoczonego soku (NFC). Połączenie to stworzyło prawdziwą aromatyczną bombę! Soczyste i dojrzałe owoce rozgrzane hiszpańskim słońcem nadały piwu przyjemny aromat i smak oraz jeszcze bardziej podkreśliły kwaśny profil piwa. Berliner Weisse to historyczny styl jasnego, kwaśnego piwa, którego renesans zawdzięczamy piwowarstwu rzemieślniczemu. Bardzo niski ekstrakt, na poziomie 9%, zasyp złożony z jasnego słodu pilzneńskiego oraz płatków pszennych pozwala na uzyskanie maksymalnej lekkości, tak charakteryzującej ten styl.

Foodpairing na Długosza. Apertifi to jest nie tylko powitanie drinkiem ale i też mały pokaz broni i zapowiedź tego co będzie się działo dalej. Polecamy jako aperitif ART#23 Kiwi and Cherry Berliner Weisse, a w formie przekąsek krokieciki z sosem sourale kiwi-chilli i fruzelina wiśniowa. 23 minuty późnej polecamy pierś gęsią z kwaśnym sosem kiwi / kluski kładzione / palona pietruszka.

Na kranach również Brewski 50 States of Freedom – Berliner Weisse z limonką oraz ART#8 Strawberry Berliner Weisse. Dodatkowo perełka Naparbier Panopticon – Hoppy Berliner Weisse!

Zapraszamy w specjalnym Wydarzeniu na Fb – https://www.facebook.com/events/312404502590945/