Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Premiera

01/01

SALAMANDER Cranberry
Sour Ale Cinnamon and
Citrus Porto B.A. 2018

Inne od wszystkiego, co próbowaliście wcześniej!

Pierwsza premiera na horyzoncie – SALAMANDER Cranberry Sour Ale Cinnamon and Citrus Porto B.A. 2018. Piwo inne od wszystkiego, co próbowaliście wcześniej. Bardzo jasne słody i płatki pszenne zapewniły neutralną, zbożową podstawę. Dodatek żurawiny intensyfikuje kwaśny smak, nadając jednocześnie charakterystycznej cierpkości. Przy takim połączeniu nikt nie pozostaje obojętny – intensywnie kwaśne, bardzo cytrusowe i cynamonowe, do tego długo leżakowane w dębowych beczkach – tym razem po Porto. Warzymy je bardzo rzadko, ale za każdym razem jest wyjątkowe. Teraz jeszcze bardziej żurawinowe – oprócz tłoczonego soku dodaliśmy też owoc żurawiny w mrożonej formie, dla jeszcze intensywniejszego smaku!

To nowatorskie piwo powstało na 5. edycję Beer Geek Madness – North Side. Mroźna północ kojarzy się z kwaśnym smakiem i owocem żurawiny. Jest to mocny owocowy kwaśny styl (fruit sour ale). Mocny (jak na piwa kwaśne) ekstraktem, ponad 15 plato. Mocny kwasem, zakwaszony bakteriami kwasu mlekowego. Jasny w kolorze – ekstrakt pochodzi w dużej mierze od płatków pszennych. Dodatek owocu żurawiny podkreśla kwaśność, wprowadza sporo owocowości ale również charakterystycznej cierpkości. Zapraszamy na pierwszy łyk!

W czasie premierowego weekendu na Długosza podawać będziemy z sumem solankowym / sosem cynamonowym / z orzo z płatkami drożdżowymi. Nawiązując do beczek po porto ryba została przygotowana na wzór Bacalhau, sposób charakterystyczny dla kuchni portugalskiej. Promując polskie ryby, do Sour Ale z lekkim ciałem i kwaskowatą drapieżnością – podawać będziemy suma. Z cynamonowym sosem, który często gości w naszej kuchni i sam smakuje jak premierowe piwo.

Na kranach w pubie na Długosza będą podpięte również dwa 👉Brewski Red Robot – DIPA z marakują i ananasem (wysoka gorycz z olbrzymią owocowością) oraz 👉Brewski Mangohallonfeber – mocno chmielowy Pale Ale na chmielach, które nadają charakterystycznej cytrusowości z dodatkiem świeżych owoców mango i malin.

Premierowe Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/230821741173652/