Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Beer of the Year 2018

03/12

Beer of the Year 2018
dla Oatmeal Chocolate
Milk Stout NITRO!

Beer of the year 2018!

Nagroda dla SALAMANDER Oatmeal Chocolate Milk Stout Nitro – naszego pierwszego piwa nagazowanego azotem. Jego premiera miała miejsce 1/02, dokładnie 10 miesięcy temu. Debiut poprzedził ponad rok pracy i wybór najlepszych rozwiązań technologicznych.

SALAMANDER Oatmeal Chocolate Milk Stout Nitro – słodki stout, często nazywany „cream stout” jest nieprzejrzyście czarny. Słodowe nuty czekolady, karmelu i kawy są tutaj dominujące i pojawiają się również w smaku. Dodatek cukru mlecznego (laktozy) nadaje piwu więcej ciała i słodkości. Natomiast dodatek palonego jęczmienia, oprócz barwy, wprowadza swoją charakterystyczną goryczkę, która wraz z goryczką odchmielową równoważy smak i zachęca do kolejnego łyku. Nasycanie azotem, przy użyciu technologii jaką zainstalowaliśmy, nadało kremową teksturę i piękną, drobnopęcherzykową pianę.

 

 

Werdykt w języku niemieckim na:

 

Debiut w języku angielskim https://100mostow.pl/en/2018/01/25/100bridgesnitro-2

Nitro Effect to coś naprawdę wyjątkowego. Nasycanie piwa azotem, zamiast dwutlenkiem węgla, ma na celu zwiększenie jego pijalności oraz zmianę tekstury na aksamitną. Wyjątkowe są efekty wizualne, mówi się o „efekcie lawinowym” piwna wysyconego azotem. Piana jest przepiękna, drobnopęcherzykowa, delikatna, kremowa, wręcz aksamitna w swojej teksturze. Jest bardzo trwała. Piwo smakuje również bardzo wyjątkowo, jakby było odgazowane. Całość wrażeń sprawia, że pierwszy raz – obserwowanie piwa i pierwszy łyk – są czymś niezapomnianym.

 

 

Oto pierwsza polska recenzja na Małe Piwko Blog:

 

 

Rozpuszczalność azotu w cieczach jest kilkudziesięciokrotnie mniejsze niż dwutlenku węgla. Używamy specjalnej technologii aby rozpuścić jak najwięcej azotu w piwie, ale tuż po otwarciu i gwałtownym przelaniu piwa do szklanki, azot stara się jak najszybciej z niego uciec. W tym czasie tworzy niezliczoną ilość bardzo małych pęcherzyków, które tworzą efekt kaskadowy. Po chwili azot kieruje się ku górze, spieniając białka rozpuszczone w piwie. W tym procesie generuje się drobnopęcherzykowa, kremowa i trwała piana, nie osiągalna przy piwie nasycanym dwutlenkiem węgla.

Teraz odrobina edukacji, którą zdecydowaliśmy się drukować na etykietach. Aby w pełni cieszyć się piwem nasycanym azotem, trzeba właściwie je serwować: piwo trzeba schłodzić do temperatury <7 ⁰C, nie wstrząsać nim, gwałtownie otworzyć butelkę i nalać piwo do szklaki, odwracając butelkę pionowo! I można się cieszyć widokiem efektu kaskadowego, lawiną która w mgnieniu oka tworzy piękną czapę drobnopęcherzykowej piany. Zapraszamy na pierwszy łyk najnowszych piw z serii NITRO!

6/12 zapraszamy na premierę Salamander Chocolate Mint FES NITRO. Szczegóły na https://www.facebook.com/events/333084910807195

11/12 zapraszamy na specjalną, urodzinową, pra-premierę WRCLW Imperial Stout NITRO Bourbon B.A. 2018. To pierwszy w Polsce nasycany azotem Imperial Stout leżakowany w dębowej beczce! 13/12 premiera w najlepszych pubach. Szczegóły na https://www.facebook.com/events/262339011108665

 

Zdjęcie wykonane przez Patryka Piechockiego podczas Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. Grzegorz Ziemian udziela wywiadu proBIER.TV. Pełna relacja na https://www.piwnybrodacz.pl/2017/06/cmokanie-czas-zaczac-wfdp-2017.html