Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Monks

07/11

Premiera ART#22 DDH
DIPL warzonego z
Northern Monk!

Browar Stu Mostów in collaboration with Northern Monk

Przedstawiamy DDH DIPL – z jasnym, amerykańskim zasypem – kukurydzą i ryżem, podwójnie chmielony niebywałymi ilościami intensywnie aromatycznego chmielu, czysty w profilu lager, który niesamowicie Was zaskoczy. Warzony na Długosza z jednym z najszybciej rozwijających się i najbardziej ekscytujących browarów w Wielkiej Brytanii. Angielskimi specjalistami od piw chmielowych. Ich imponujące doświadczenie z aromatycznymi IPA przenieśliśmy do piwa dolnej fermentacji.

DIPL, czyli double india pale lager, ale mocno chmielowa na aromat. W szczególności poprzez podwójne chmielenie na zimno chmielami, które dodały owocowego charakteru. Celem było stworzenie unikatowego, wysoce pijalnego piwa. Wybraliśmy lagera, gdyż ten styl króluje w naszej części Europy, ale mocno podkręciliśmy recepturę, aby wzbogacić go o nowofalowe podejście, to z czego Northern Monk jest bardzo znany.

DDH DIPL to przeniesienie technologii produkcji piw intensywnie chmielonych typu DDH DIPA, w świat piw dolej fermentacji. Niebywale jasny – dzięki użyciu kaszki kukurydzianej i płatków ryżowych (podobnie jak w stylu American Lager), czysty w profilu drożdżowych z intensywnym aromatem chmielowym – dodawanym przede wszystkim do HopGuna, na zimno. I to dwukrotnie! Więcej o premierowym piwie na https://100mostow.pl/art22-ddh-dipl/

Danie specjalne premiery to pierogi z koziną / kwaśny sos musztardowy / jarmuż
Z okazji angielskiej kolaboracji przez cały premierowy weekend serwować będziemy pierogi z koziną! Intensywny smak mięsa doskonale komponuje się z piwami o konkretnej podbudowie słodowej. Pierogi jako forma podania to nawiązanie do jasnego, czystego w profilu stylu. Podawane będą z jarmużem oraz kwaśnym sosem musztardowym – gorczyca zaskakująco dobrze gra z cytrusowymi aromatami użytych chmieli. Danie proponujemy spróbować również z Life Beyond the Metronome DDH Farmhouse IPA, naszą kooperacją z browarem Wylam. Piwa w konwencji ALL ENGLISH, mocno chmielone.

Wylam/Browar Stu Mostów: Life Beyond the Metronome – DDH Farmhouse IPA
Nasze kolejne kooperacyjne piwo z angielskim browarem, tym razem z chłopakami z Wylam! Uwarzyliśmy wspólnie piwo na zasypie farmerskim z dodatkiem słodu zakwaszającego, fermentowane drożdżami sezonowymi. Całość chmieliliśmy podwójnie niesamowicie aromatycznymi chmielami Centennial, Citra, Denali i Simcoe. Orzeźwiające nuty skórki cytrusów oraz młodej sosny idealnie podkręcają całość!

Track/Browar Stu Mostów: Ślęża – Double Brut IPA Kolejna Brut IPA
w naszym wykonaniu, tym razem przy współpracy z angielskim Track Brewing i to w podwójnie nachmielonej wersji! Przed Wami jasne, wytrawne piwo z warzone z ogromną ilością aromatycznych amerykańskich chmieli. Wśród aromatów królują cytrusy i owoce tropikalne, natomiast dodatek płatków pszennych dodaje gładkości odczuwalnej w każdym łyku.

Zaproszenie i możliwość zapraszania na https://www.facebook.com/events/1863026477099881/