Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

1

28/10

Premiera WRCLW
Barley Wine NITRO
Rum BA 2018!

Barley Wine NITRO Rum BA 2018

1 listopada ruszamy z kolejną petardą! WRCLW Barley Wine NITRO Rum Barrel Aged 2018! Kolejny mocarz, tym razem leżakowany w dębowych beczkach po rumie z Belize i to w wersji NITRO!

To pierwszy w Polsce nasycany azotem Barley Wine. To również pierwszy w Polsce nasycany azotem Barrel Aged! Nasycanie azotem powoduję, że to ciężkie piwo staje się nieco lżejsze, łagodniejsze w teksturze. Generuję również pianę, która w Barley Wine jest często niespotykana. Niezwykle gładki Barley Wine brzmi jak oksymoron? Już nie!

Barley wine należy do najmocniejszych rodzajów piwa, znany jest z bogactwa aromatów słodowych – karmelowych, biszkoptowych i miodowych. Z czasem zyskuje nut rodzynek i suszonych fig. Leżakowanie w dębowych beczkach po rumie z Belize wzbogaca bukiet o zapachy wanilii, kokosa, cynamonu i rzecz jasna – rumu. Nasycanie azotem w specjalnej technologii wpływa na aksamitną teksturę. Aby w pełni cieszyć się piwem jak z brytyjskiego pubu, serwuj w odpowiedni sposób.

Nasycanie piwa azotem, zamiast dwutlenkiem węgla, ma na celu zwiększenie jego pijalności oraz zmianę tekstury na aksamitną. Aby w pełni cieszyć się piwem nasycanym azotem, właściwie je serwuj. Piwo schłodź do temperatury <7 °C, nie wstrząsaj nim. Gwałtownie otwórz butelkę i nalej piwo do szklaki, odwracając butelkę pionowo. Ciesz się widokiem efektu kaskadowego, budującego piękną czapę drobnopęcherzykowej piany!

Na pra-premierę zapraszamy tradycyjnie w czwartek na Długosza. Poneważ to 1/11 zapraszamy „jak w niedzelę” od 14:00. Poneważ to początek premierowego weekendu – do 1:00 w nocy.

Z okazji premiery nowego barley wine’a przypomnimy 👉nasze pierwsze leżakowane barley wine w beczkach po rumie. Przeznaczamy na to dwie beczki! Podepniemy już w poniedziałek 29/10.

Atrakcją danie specjalne pod premierę: gęsia pierś / kluski z kasztanów / sos wiśniowo-waniliowy. Barley Wine jako jeden z najmocniejszych rodzajów piwa wymaga parowania z intensywnymi smakami. Idealnie sprawdzi się tutaj dzikie ptactwo, na tę okazję wybraliśmy gęsinę. Aromaty karmelu, biszkoptu i miodu przyjemnie dopasują się do klusek z kasztanów, doskonałych na jesienną pogodę. Dla aromatów rumu pochodzących z leżakowania podajemy danie z sosem wiśniowym, który odnajdzie się również między zapachami śliwek, migdałów i rodzynek. Dodamy również wanilię dla podkreślenia nut, za które w piwie odpowiedzialne jest dębowe drewno beczek.

Atrakcją premery jeszcze dwa bardzo ciekawe piwa.

👉Jopen Meesterstuk 2017 – mocarny Imperial Porter uwarzony z dodatkiem imbiru, soli z Morza Celtyckiego oraz ziaren kakowca. To wariant z myślą o przepięknej pogodze jaką zapowiadają.

Premierowe piwo proponujemy również spróbować z American Quadrupel!

👉Jopen Doubting Thomas – piwo zdecydowanie na zimniejsze dni, nazwane na cześć apostoła Tomasza, którego dzień obchodzimy 21/12. Amerykańskie chmiele dodają temu stylowi owocowości.

Zapraszamy na pierwszy łyk! Szczegóły na https://www.facebook.com/events/509335249582435/