Dofinansowane ze środków Unii Europejskiej

CZY MASZ
UKOŃCZONE
18 LAT?

ARE YOU
OVER THE AGE
OF 18?

Stout Weekend

08/10

Stout Weekend!
Imperial Stout NITRO!
Rye RIS z malinami!

WRCLW Stout Weekend!

Zadebiutuje WRCLW Imperial Stout NITRO – pierwszy w Polsce, nasycany azotem Imperialny Stout. Wraca WRCLW Imperial Stout w wersji klasycznej. Wraca WRCLW Rye RIS oraz w nowej odsłonie WRCLW Rye RIS z malinami. Cztery wyjątkowe piwa oraz okazja do promocji branżowej współpracy. Będą z nami producenci malin z Dolnego Śląska. Zapraszamy również producentów z Lubelszczyzny, Mazowsza i okolic Szczecina. Cel mamy jeden, od kilku lat niezmienny, pokazać znakomitej jakości polskie owoce jagodowe oraz kunszt naszych piwowarów.

WRCLW Rye RIS

Żytni RIS, którego warzymy od 2015 roku, mocny, charakterny a pomimo swej mocy – pijalny. Piwo, od którego zaczęliśmy warzyć style o wysokim ekstrakcie. Zapewne pamiętacie to historyczne zdjęcie. Lubimy go warzyć, lubimy do niego wracać, zawsze czekamy, aż zrobi się chłodniej, abyśmy mogli rozlać nową warkę do kegów i butelek. To piwo które wymaga cierpliwości – warzymy je na wiosnę, tak, aby odpowiednio się ułożyło i zharmonizowało swój profil do jesieni. Nadszedł czas aby spróbować nowej warki!

WRCLW Raspberry Rye RIS

W tym roku chcieliśmy Wam zaprezentować naszego Rye RIS’a w idealnym, owocowym połączeniu – z dodatkiem naturalnego, tłoczonego soku z polskich soczystych malin. Charakterny, mocny Russian Imperial Stout, z nutami kawy i czekolady spotyka się ze słodko-kwaśnymi, aromatycznymi malinami. Razem tworzą nowe, intensywne piwo – spróbujcie sami, będziecie mieli niepowtarzalną okazję porównać go do wersji podstawowej. Branżowe spotkanie oraz wspólne degustacje planujemy na piątek, 19/10.

WRCLW Imperial Stout

To najmocniejsze piwo jakie kiedykolwiek uwarzyliśmy. Odmienne od Rye RIS’a – słodkie, gęste, deserowe. Używamy do jego produkcji największej ilości słodów palonych, czekoladowych i barwiących – to one odpowiadają za wyraźne nuty czekoladowe, orzechowe, kawowe, karmelowe oraz kawowe. Piwo które można nazwać potrójnym – ma w sobie tak dużo smaku, aromatu i alkoholu. Piwo, przy którym spokojnie można usiąść na dłużej, kontemplując jego walory.

WRCLW Imperial Stout NITRO

Na koniec petarda – pierwszy w Polsce, nasycany azotem Imperialny Stout! W specjalnej technologii dodajemy tego obojętnego gazu do piwa, aby zmienić jego teksturę – azot nadaje aksamitności oraz powiew lekkości do tego mocarnego piwa. Efekt jest pio-ru-nu-ją-cy! Nalane intensywnie z kranu lub butelki tworzy tzw. efekt kaskadowy – azot stara się uwolnić z piwa, tworząc miniaturowej wielkości pęcherzyki, które budują niesamowicie trwałą i gęstą pianę, niemożliwą do osiągnięcia przy nasycaniu dwutlenkiem węgla. Ale to piwo jest szczególne – jest tak gęste, że cały efekt dzieje się jakby w zwolnionym tempie. Musicie to zobaczyć, a potem wypić pierwszy łyk – to nowa jakość, którą będziecie mogli porównać z wersją „tradycyjną”.

Specjalnie wydarzenie na Facebook’u – https://www.facebook.com/events/1983743598335987/

Na deser

Trzy wyjątkowe desery. W każdym z nich skupimy się na różnych walorach:

KAWA / CZARNA BEZA z MALINAMI i KREMEM KAWOWYM. To ukłon w stronę tak dobrze rozpoznawalnych w stoutach nut kawowych, pochodzących od palonych słodów. Żeby deser nie był męczący podkręciliśmy go kwaskowatym żelem z malin, cudownie dopasuje się on do nowej odsłony WRCLW Rye RIS. Krucha beza stworzy też zaskakujące połączenie z niespotykanie aksamitnym WRCLW Imperial Stout NITRO – faktura również wpływa na wrażenia smakowe, tutaj kontrast zwala z nóg!

CZEKOLADA / CIASTO CZEKOLADOWE z ROZMARYNEM. Chyba ze spokojem możemy stwierdzić, że jest to ulubiony smak większości z nas. Czekolada doskonale komponuje się zarówno ze smakiem, aromatem jak i oleistą fakturą stouta. Dodatek rozmarynu nie jest przypadkowy! Związki aromatyczne w nim występujące pasują zarówno do malin jak i pojawiających się w żytnim RISie nutami wiśni i śliwek.

ŚMIETANKA / KARPATKA w SŁOIKU. Dlaczego by nie spróbować ciemnego piwa z jasnym deserem? Pozwoli nam uchwycić bardziej ukryte aromaty. Orzechy, karmel i praliny doskonale odznaczają się na tle śmietankowo-waniliowego kremu. Tworzy on wyraźny kontrast dla intensywnej kawy i czekolady. Słoik jako forma podania to oczywiście trybut dla naszego Conceptu Stu Mostów.

Wykraczającego poza schematy proponujemy jeszcze coś ekstra. Sezonowaną na sucho w Concepcie Stu Mostów wołowinę, z gęstym i oleistym demi-glace z WRCLW Imperial Stout. Taka bomba smakowa rozbudzi wszystkie nasze zmysły. Zapraszamy!

Specjalnie wydarzenie na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/1983743598335987